Cechy nowoczesnego biurowca na przykładzie łódzkiej inwestycji

Cechy nowoczesnego biurowca na przykładzie łódzkiej inwestycji

Chcąc zrozumieć, na czym polega idea nowoczesnego życia biurowego, warto skupić się na najnowszych biurowcach powstających w Polsce. Do poznania cech idealnego biura wystarczy rzut oka na jedną z łódzkich inwestycji.

O tym, jak powinien wyglądać biurowiec na miarę XXI wieku, możemy się dowiedzieć, przyglądając się bliżej najnowszemu przedsięwzięciu w centrum Łodzi. Kompleks biurowy Imagine wywołał niemałe zamieszanie na tutejszym rynku nieruchomości biurowych. Dlaczego? Oto kilka powodów, które jednocześnie są wyznacznikami nowoczesnego biurowca:

1. Ogromna powierzchnia!

Inwestor postanowił nie szczędzić miejsc do pracy. Chciał, by w jego obiekcie swój kąt znalazło wiele firm dających zatrudnienie setkom ludzi. Takie myślenie poprowadziło go do stworzenia powierzchni biurowej liczącej sobie aż 14 500 metrów kwadratowych! Powierzchnia zawarta w dwóch sześciopiętrowych budynkach, daje ogromne możliwości dla przedsiębiorców. Jest ona idealna do próbowania różnych konfiguracji biurowych.

Poza przestrzenią stricte pracowniczą, biurowiec Imagine w Łodzi oferuje również strefę handlową, która może zostać przeznaczona na różnorodne usługi – na przykład gastronomiczne. Dział usługowo-handlowy zajmować ma powierzchnię 2330 metrów kwadratowych i ma być dostępny nie tylko dla pracowników obiektu, ale również dla mieszkańców Łodzi.

2. Nowoczesne technologie w całym budynku

Nie można mówić o XXI wieku bez jego fundamentalnych technologii. Jak wynika z zapowiedzi i wizualizacji inwestora – biurowiec Imagine Łódź ma być wyposażony w udogodnienia, które przyczynią się do wzrostu produktywności pracowników, a także troski o środowisko.

Do najważniejszych zaliczyć można:

  • wentylację HVAC,

  • system poduszek podłogowych,

  • czuły system przeciwpożarowy,

  • system ponadstandardowej wymiany zewnętrznego powietrza,

  • system zwiększonej efektywności energetycznej gwarantujący niższe opłaty za energię elektryczną.

A to tylko garstka z wszystkich nowoczesnych elementów technologicznych biurowca. Cały zestaw jego dobrodziejstw poznają ci, którzy rozpoczną w nim pracę. A jest na co czekać ze względu na…

3. Mnogość udogodnień dla pracowników

Inwestor wiedział, jak wpłynąć na zadowolenie i efektywność pracowników firm, które gotowe są na najem biur Imagine. Dzięki licznym udogodnieniom zyskał dużą aprobatę środowisk biznesowych. A o czym dokładnie mowa?

Biurowiec zaopatrzony będzie w wiele ułatwień dla pracujących w nim osób. Są to głównie rzeczy, o których twórcy innych biurowców nawet nie pomyśleli. Warto przyjrzeć się im bliżej:

  • Szatnie i prysznice dla rowerzystów – stworzone z myślą o cyklistach pozwalają na komfort w pracy i kultywowanie własnego – rowerowego – stylu życia. Ponadto, promując jeżdżenie do pracy rowerem, inwestor staje po stronie ochrony środowiska.

  • Zabudowane garaże piętrowe – a więc setki miejsc parkingowych dla zmotoryzowanych pracowników obiektu. Wydawać by się mogło, że garaż to w dzisiejszych czasach podstawa. Często jednak biurowce zaopatrzone są wyłącznie w parkingi na dworze, nie dające pojazdom żadnej ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Imagine gwarantuje 356 miejsc parkingowych.

  • Restauracja i punkty usługowe – dzięki nim pracownicy będą mogli bez wychodzenia z budynku zjeść obiad czy kupić gazetę, albo słodką przekąskę. Tego typu udogodnienie na pewno wpłynie na oszczędność czasu oraz wysiłku pracowników.Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników