Chcesz kupić mieszkanie na wynajem - Postaw na mniejsze metraże

Chcesz kupić mieszkanie na wynajem - Postaw na mniejsze metraże

Wielu Polaków decyduje się obecnie na inwestowanie w nieruchomości. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się mieszkania na wynajem, które generują zyski praktycznie od razu. Jeśli także myślisz o takiej inwestycji, pamiętaj, że dla jej powodzenia kluczowe znaczenie ma nie tylko lokalizacja, ale i metraż lokalu!

W Polsce nadal brakuje mieszkań na wynajem. Ci, którzy mogą pozwolić sobie na kupno nieruchomości za gotówkę lub na kredyt decydują się na takie rozwiązanie, ale jest też spora grupa osób, która nie posiada wystarczającej gotówki lub zdolności kredytowej, aby zamieszkać na swoim. Zapotrzebowanie na mieszkania jest szczególnie duże w większych miastach, w tym między innymi w Gdańsku, gdzie poszukują ich nie tylko studenci, ale również osoby podejmujące swoje pierwsze prace.

W związku z tym zakupienie mieszkania na wynajem stało się atrakcyjnym sposobem na ulokowanie oszczędności. Lokal może praktycznie od razu zacząć „spłacać” się samodzielne, co jest opłacalne nawet wtedy, gdy został zakupiony na kredyt. Aby jednak zarobić na mieszkaniu jak najwięcej, ważne jest spełnienie kilku ważnych wymogów. Kluczowa jest lokalizacja, czyli mieszkanie powinno być położone w centrum lub dobrze z nim skomunikowane. Równie ważny jest metraż, o którym wielu początkujących inwestorów zapomina.

Zdecydowanie najlepszym wyborem będą mieszkania mniejsze – kawalerki i mieszkania dwupokojowe mające do około 35 metrów kwadratowych. To właśnie takie lokale można wynająć najprędzej parze, małej rodzinie albo grupie znajomych. Im większy metraż, tym więcej kłopotów w znalezieniu zainteresowanych wynajmem. Dodatkowym plusem małych mieszkań jest ich łatwa odsprzedaż. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że nie opłaca się kupować większych mieszkań jako lokata pieniędzy. Dobrym przykładem są tutaj apartamenty na sprzedaż w Gdańsku - Riverfront, gdzie nawet większe przestrzenie można wynająć bez trudu – najczęściej są one przeznaczane wtedy do wynajmu turystycznego, czyli krótkoterminowego.Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników