Czym wyłożyć podłogę w mieszkaniu - przykłady i wskazówki

Czym wyłożyć podłogę w mieszkaniu - przykłady i wskazówki

Dobór materiałów, z których wykonane będą podłogi w domu czy mieszkaniu to nie lada wyzwanie.  Ciężki wybór dotyczący wyglądu, zalet i wad poszczególnych materiałów w połączeniu z niemałym wydatkiem może spędzać sen z powiek w trakcie wykańczania pomieszczeń. Jaką podłogę wybrać do poszczególnych pomieszczeń? Podpowiadamy.

Podłoga w salonie

Jeśli lubisz naturalne rozwiązania postaw na drewniany parkiet lub porządne panele. Duży pokój to najbardziej reprezentatywne pomieszczenie w domu, podłoga musi być więc nie tylko funkcjonalna ale też po prostu ładna. Jeśli mimo wszystko zależy Ci też na wysokiej trwałości możesz postawić na ozdobny gres. W tym przypadku możesz wybrać klasyczne płytki lub takie imitujące drewno, bardzo popularne w ostatnim czasie – wyglądają one świetnie w niemal każdej aranżacji. Gres na stronie Castoramy występuje zarówno w formie imitującej panele czy drewniany parkiet jak i standardowych wersjach, jeśli zastanawiasz się więc nad takim rozwiązaniem z pewnością powinieneś tam zajrzeć. Kolejnym klasycznym rozwiązaniem do pokoju dziennego jest wykładzina – jest to tańsze rozwiązanie i umożliwia łatwiejszą wymianę.

Podłoga w kuchni

Podłoga w kuchni musi być wytrzymała i łatwa do utrzymania w czystości, nic więc dziwnego, że w niemal każdym domu to pomieszczenie wyłożone jest płytkami. Terakota lub gres to podstawowy wybór, wybieraj jednak te o wysokim stopniu twardości i te z gładszą strukturą. Jeśli wolisz nietypowe rozwiązania możesz postawić na drewno – musi być ono jednak naprawdę dobrze zaimpregnowane. Z tańszych rozwiązań, a również stosunkowo łatwych w czyszczeniu, możesz rozpatrzyć wykładziny elastyczne. Dzisiejsze wykładziny PCV mają nie tylko atrakcyjne wzory, ale są również na tyle wytrzymałe, że ich wymiana nie wymaga już takiej częstotliwości.

czym-wylozyc-podloge-w-mieszkaniu-–-przyklady-i-wskazowki_1.jpg

Podłoga w łazience

Łazienka to chyba jedyne pomieszczenie, w którym lepiej nie kombinować z podłogą. Warunki jakie panują w tym pomieszczeniu szybko zniszczą drewno czy wykładziny, dlatego lepiej postawić na odporne na działanie wody i temperatur płytki. Sprawdzi się tu zarówno gres jak i ceramika. Ze względu na to, że ściany przeważnie również wyłożone są płytkami, przy wyborze podłogi do łazienki musisz pamiętać o reszcie powierzchni, tak aby stworzyć spójną aranżację.

Sypialnia

Podłoga w sypialni i jej jakość nie ma tak wielkiej wagi jak w pozostałych pomieszczeniach. Tutaj możemy zaszaleć i dobrać materiał jaki nam się tylko podoba. Najprzyjemniejszym i najpopularniejszym jest wykładzina dywanowa czy drewno. Jedyne czego unikaj to kładzenia zimnych płytek – w sypialni ma być ciepło i przytulnie.

czym-wylozyc-podloge-w-mieszkaniu-–-przyklady-i-wskazowki.jpg

Przedpokój

W przedpokoju najlepiej położyć odporne na ścieranie płytki, ponieważ jest to pomieszczenie najbardziej eksploatowane. Dobrze jest też dobrać wzór płytek tak aby nie było na nich widać brudu i kurzu. Jasne i połyskujące kafelki szybko staną się udręką i będą wymagały ciągłego sprzątania do eleganckiego wyglądu.Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników