Domy szeregowe - wady i zalety

Domy szeregowe - wady i zalety

Domy szeregowe cieszą się nieustannym zainteresowaniem zarówno ich zwolenników, jak i przeciwników, a to dlatego, że wokół nich ciągle toczą się spory. Jakie mają więc wady i zalety takie budynki? Czy warto rozważać kupno takiego domu?

Przed domem mały taras od sąsiadów oddzielony jedynie siatką bądź niewielkim płotem. Dla jednych bliskość innych osób to duży plus, bo można zawiązać przyjaźnie, mieć pomocną dłoń tuż obok, jednak dla innych to z kolei brak intymności i ograniczenie pola osobistego. Domy szeregowe mają tylu zwolenników, ilu przeciwników. Jakie są więc ich konkretne plusy i minusy?

Zalety domów szeregowych

Dom szeregowy nie oznacza współdzielenia z innymi klatki schodowej czy nawet tarasu. Każde lokum ma oddzielne wejście frontalne, oddzielny ogródek. Często domy te usytuowane są niedaleko od centrum miasta, co dla niektórych to bardzo ważny argument, ponieważ wszystko jest w zasięgu ręki – w przeciwieństwie do domów wolnostojących, które z reguły budowane są na obrzeżach miejscowości. Na osiedlach domów szeregowych często pojawiają się kameralne place zabaw dla dzieci, parki czy inne tereny rekreacyjne, co stwarza dogodne warunki do życia dla rodzin z dziećmi. W tej kwestii istotny jest także własny ogródek, gdzie mogą i bawić się najmłodsi, i dorośli oddawać się różnym przyjemnościom. Taki ogródek to znacznie więcej niż balkon w bloku. Latem będzie idealny na grilla czy pielęgnowanie roślin. Domy szeregowe mają zawsze co najmniej jedno piętro. Możesz dowiedzieć się więcej o zaletach domów szeregowych: http://www.deweloperlublin.pl/domy-szeregowe/.

Wady domów szeregowych

Domy szeregowe wyglądają tak jak zaplanuje to zespół architektów, a wykona ekipa budowlana. Nie można prawie w żaden sposób wpłynąć na zmianę projektu, dlatego każdy z lokali wygląda niemalże identycznie – zarówno z zewnątrz, jak wewnątrz. Domy budowane na wąskich działkach dzielą mieszkanie na dwa poziomy ze stromymi schodami – na parterze część dzienna, na piętrze część prywatna (sypialniana). Strome schody to nie tylko te w środku z parteru na piętro, ale również te wejściowe. Garaż bowiem często umieszczany jest na poziomie zerowym, przez co pierwsza kondygnacja sytuowana jest na pierwszym piętrze, a druga na drugim. Problemem może okazać się również doświetlenie pomieszczeń, ponieważ lokal jest ograniczony po bokach ścianami, a okna znajdują się tylko na jego krótszych ścianach, stąd pokoje mogą być zwyczajnie ciemne, co dla niektórych może być uciążliwe.



Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników