Elektronarzędzia akumulatorowe czy przewodowe - które lepiej wybrać

Elektronarzędzia akumulatorowe czy przewodowe - które lepiej wybrać

Obecnie elektronarzędzia nie są jedynie atrybutem majsterkowiczów. Ze względu na ich szerokie zastosowanie przy pracach remontowych i naprawach, znajdziemy je niemal w każdym domu. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup wiertarki czy wkrętarki, musisz dokonać wyboru między modelem sieciowym lub akumulatorowym.

Wiertarki i wkrętarki są używane nie tylko przez profesjonalistów. Przy ich pomocy możesz znacznie szybciej, łatwiej i sprawniej wykonać wiele czynności związanych z remontem lub odświeżeniem mieszkania, a jeśli lubisz majsterkować – nawet rozwijać własne hobby.

W ofercie sklepów możesz znaleźć dwa podstawowe rodzaje elektronarzędzi – sieciowe oraz akumulatorowe. Każdy z nich ma swoje zalety oraz wady, choć coraz częściej mówi się, że już wkrótce urządzenia akumulatorowe całkowicie wyprą swoje sieciowe odpowiedniki.

Elektronarzędzia akumulatorowe

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że elektronarzędzie akumulatorowe mają znacznie więcej atutów niż wad. Mogą pracować wydajnie przez bardzo długi czas i nie wymagają podłączenia do prądu, przez co zapewniają pełną swobodę ruchu i świetnie sprawdzają się podczas prac na zewnątrz budynków. Przychodzi jednak taki moment, w którym moc akumulatora okazuje się za słaba, co utrudnia lub nawet wstrzymuje prace.

W takiej sytuacji przydatne będą dodatkowe akumulatory do wiertarek i wkrętarek, po które możesz sięgnąć nie tylko w razie konieczności ich wymiany, ale również dla poprawienia wydajności swojego urządzenia. Na rynku dostępne są różne akumulatory do wiertarek i wkrętarek, dzięki czemu łatwo dopasujesz je do posiadanego narzędzia, a z uwagi na zróżnicowaną budowę, moc i pojemność – także do własnych oczekiwań i potrzeb.

elektronarzedzia-akumulatorowe-czy-przewodowe2.jpg

Elektronarzędzia przewodowe

Innym wyjściem z sytuacji jest tylko zamiana urządzenia akumulatorowe na przewodowe, o ile oczywiście w danym miejscu mamy dostęp do sieci. Wiertarki i wkrętarki przewodowe mogą sprawiać wrażenie mniej zawodnych, niemniej też mają pewne ograniczenia.

Najważniejszym z nich jest sama obecność oraz długość przewodu elektrycznego, która może okazać się niewystarczająca choćby podczas prac przy suficie, w ogrodzie czy po prostu dużej przestrzeni z niewielką liczbą gniazdek sieciowych. Z tego powodu, używanie elektronarzędzi przewodowych często wiąże się z koniecznością korzystania z co najmniej jednego, a niekiedy nawet dwóch czy trzech przedłużaczy.

elektronarzedzia-akumulatorowe-czy-przewodowe3.jpg

A może urządzenia spalinowe?

Bywa to kłopotliwe zwłaszcza w przypadku prac ogrodowych, gdzie w związku z tym chętnie wykorzystywane są urządzenia spalinowe. Wytwarzają one jednak duży hałas i emitują spaliny, więc nie są rozwiązaniem idealnym. Tę cechę być może niedługo zyskają kosiarki akumulatorowe, które, choć wciąż należą do rzadkości, mają szansę zyskać naprawdę dużą popularność.

Producenci akumulatorów stale poprawiają ich parametry, przez co są one wydajniejsze, a czas ich ładowania skraca się. Co więcej, niektóre wiertarki i kosiarki można wyposażyć w dwa akumulatory, a część z nich z pomocą konwertera może pracować z dwoma źródłami zasilania jednocześnie.Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników