Gdzie szukać mieszkania w Warszawie?

Gdzie szukać mieszkania w Warszawie?

Przychodzi taki czas, że każdy z nas staje przed wynajmem mieszkania. Na krócej lub dłużej, w okresie studiów lub z rodziną – jednak zawsze wiąże się to z odrobiną stresu, presji oraz poświeconych godzin. W ostatnim czasie to właśnie stolica przeżywa oblężenie w temacie wynajmu mieszkań. Nic w tym dziwnego, prestiżowe uczelnie zachęcają studentów do przyjazdu do Warszawy, a także sytuacja ekonomiczna. Stolica słynie z największej bazy miejsc pracy oraz wielkich korporacji. Mieszkanie w Warszawie na wynajem krótszy lub dłuższy znajdziemy bezproblemu. Gdzie szukać i czym kierować się podczas poszukiwań?

Skuteczne poszukiwania

Przenosząc się do nowego miasta z reguły nie znamy nikogo, kto mógłby nam polecić mieszkanie, ma znajomego, który wynajmuje lokal czy gdzieś słyszał o dobrej ofercie. Na szczęście w dobie internetu oraz bogactwa aktualnych informacji możemy nasze poszukiwania wykonać na własną rękę przy użyciu wyszukiwarek internetowych. Wystarczy wpisać „mieszkanie Warszawa wynajem”, aby otrzymać pokaźną listę adresów. Profesjonalne portale zawierają ogromną bazę mieszkań na wynajem. Wystarczy dokładnie określić nasze potrzeby i upodobania: lokalizację, wielkość mieszkania, standard wyposażenia i oczywiście cenę. Na podstawie tych danych otrzymamy gotowe propozycje z dokładnym opisem oraz zdjęciami, dzięki czemu będziemy mieli od razu pogląd na mieszkanie. To szczególnie przydatne, kiedy poszukiwania rozpoczynamy z daleka i na miejscu pojawiamy się dopiero podczas oglądania lokalu na żywo.

Przeglądanie ogłoszeń

Pierwszą eliminację przeprowadzimy już na etapie internetowych poszukiwań. Przejrzyjmy te oferty, które najlepiej odpowiadają naszym wymaganiom. Porównajmy je cenowo oraz pod względem standardu. Te, które najbardziej nam odpowiadają zapiszmy i rozpocznijmy dzwonienie. Już podczas rozmowy telefonicznej możemy dogadać szczegóły, dowiedzieć się o ważne kwestie, których zabrakło w ofercie. Pozwoli to oszczędzić czas na niepotrzebną wyprawę do mieszkania i ewentualne rozczarowanie. Już przez telefon warto dowiedzieć się czy podana kwota zawiera czynsz i rachunki oraz ile one wynoszą. Ważne pytania to także te dotyczące rodzaju ogrzewania – wiadomo, że gazowe i elektryczne będą droższe niż miejskie. Możemy zapytać, jakie okna znajdują się w mieszkaniu, kiedy było ostatni raz remontowane lub odnawiane oraz jeśli taka opcja nas interesuje – czy możemy dokonywać własnych drobnych zmian. Dowiedzmy się też co jest na wyposażeniu mieszkania zarówno jeśli chodzi o meble, jak i sprzęty czy akcesoria kuchenne. Jeśli wszystkie informacje nam odpowiadają umówmy się na oglądanie mieszkania. Ważne, aby dopytać czy właściciel pokazuje mieszkanie po kolei czy wszystkich umawia na jedną godzinę i kto pierwszy ten lepszy. Wtedy nie warto tracić czasu na dojazd, bo może się okazać, że zanim się pojawimy ktoś już wynajął dany lokal.

Na miejscu

Gdy nasze spotkanie dojdzie do skutku „oglądanie” mieszkania zacznijmy już od przystanku autobusowego lub parkingu. Rozejrzyjmy się, jak wygląda okolica i trasa do budynku – to ważne jeśli będziemy wracać późnym wieczorem lub w nocy. Obejrzyjmy też blok lub kamienice, w jakim jest stanie. Drzwi wejściowe – czy jest i działa domofon, czy drzwi się zamykają. Następnie rzućmy okiem na klatkę, czy jest czysto, bez napisów na ścianach i zniszczeń. Warto też zwrócić uwagę na windę, w jakim jest stanie. W samym mieszkaniu zwróćmy uwagę na drzwi wejśowe, okna, podłogi i ściany. Rozejrzyjmy się w łazience oraz kuchni czy nie ma nigdzie wilgoci albo grzyba. Warto też upewnić się gdzie wychodzą okna sypialni, spanie przy ruchliwej ulicy z jeżdżącym od 4 rano tramwajem nie należy do najprzyjemniejszych.



Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników