Ile trzeba zapłacić za mieszkanie w prestiżowej lokalizacji

Ile trzeba zapłacić za mieszkanie w prestiżowej lokalizacji

Kupno mieszkania wiąże się z podjęciem szeregu ważnych decyzji. Jedną z najistotniejszych jest wybór odpowiedniej lokalizacji – ma ona niebagatelny wpływ nie tylko na komfort przyszłych domowników, ale także na koszt zakupu mieszkania. Sprawdź, ile kosztują nieruchomości w poszczególnych dzielnicach: Warszawy, Wrocławia i Gdańska.

Ceny mieszkań w Warszawie

Za najbardziej prestiżową dzielnicę w Warszawie uznaje się Śródmieście. Metr kwadratowy mieszkania w tej lokalizacji kosztuje ponad 12 000 zł. Mieszkanie o powierzchni 50 m2 to wydatek około 600 000 zł.

W dzielnicach zlokalizowanych w pobliżu centrum – Mokotowie, Żoliborzu, Woli czy Ochocie – koszt zakupu mieszkania to około 10 000 zł za m2. Mieszkanie o powierzchni 50 m2 będzie więc tańsze nawet o 100 000 zł w porównaniu z prestiżowym Śródmieściem.

Peryferyjne dzielnice, takie jak Białołęka, Ursus czy Wawer, oferują ceny oscylujące wokół 6 000 zł za m2. Oznacza to, że mieszkania w tych dzielnicach są nawet o połowę tańsze niż nieruchomości zlokalizowane w Śródmieściu.

Kupno mieszkania we Wrocławiu – ceny

Stare Miasto i Śródmieście uchodzą za najbardziej prestiżowe dzielnice we Wrocławiu. Koszt zakupu mieszkania w tych miejscach to około 7 000 zł za m2. Cena mieszkania o powierzchni 50 m2 to 350 000 zł.

Nieruchomości zlokalizowane w popularnej dzielnicy Krzyki, sąsiadującej ze Śródmieściem, osiągają cenę około 6 000 zł za m2. Oznacza to, że nieruchomości o porównywalnym metrażu będą tutaj nawet o kilkadziesiąt tysięcy tańsze.

ile-trzeba-zaplacic-za-mieszkanie-w-prestizowej-lokalizacji_wt.jpg

Zakup mieszkania na peryferyjnych dzielnicach, takich jak Psie Pole, Klecina czy Muchobór Wielki to wydatek rzędu 5 000 zł za m2. Kupno 50-metrowego lokalu w tych lokalizacjach to wydatek nawet o 100 000 mniejszy niż w przypadku Śródmieścia.

Koszt zakupu mieszkania w Gdańsku

Podobnie jak w powyższych przypadkach, również w Gdańsku największym prestiżem cieszą się mieszkania zlokalizowane w dzielnicy Śródmieście. Ceny za m2 wynoszą tutaj około 11 000 zł. Koszt zakupu mieszkania o powierzchni 50 m2 to 550 000 złotych.

Nieruchomości zlokalizowane w pobliżu Śródmieścia, w dzielnicach Wrzeszcz, Oliwa i Przymorze kosztują około 7 000 zł. Mieszkanie o powierzchni 50 m2 będzie więc tu tańsze o około 200 000 zł.

Peryferyjne dzielnice Gdańska, takie jak Sobieszewo, Ujeścisko czy Orunia, to miejsca, gdzie m2 kosztuje około 5 000 zł – ponad dwukrotnie mniej niż w prestiżowym Śródmieściu. Oszczędność przy zakupie 50 m2 lokalu to nawet 300 000 zł.

Zakup mieszkania w prestiżowej dzielnicy – co warto wziąć pod uwagę?

Zaletą nieruchomości zlokalizowanych w centrach miast jest komfortowa komunikacja. W ich pobliżu znajdują się ośrodki handlowe i rozrywkowe, urzędy oraz atrakcje turystyczne. Kwestie te docenią ci, którzy lubią aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta i osoby pracujące w centrum.

Na niekorzyść prestiżowych lokalizacji, oprócz wysokich cen, przemawiają duży ruch uliczny i hałas – często nieustający przez całą dobę. Mieszkania w śródmieściu posiadają zwykle niewielki dostęp do terenów zielonych. Będzie to miało znaczenie zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

___

Chcesz łatwo znaleźć i kupić mieszkanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb i budżetu? Jest na to sposób! Przejdź do narzędzia NAVIDOM!Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników