Inwestycje pod wynajem w Warszawie

Inwestycje pod wynajem w Warszawie

Zakup nieruchomości nie zawsze ma na celu zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych właściciela. Bardzo często taka inwestycja traktowana jest jako sposób na pomnażanie oszczędności. Dzięki wynajmowi lub korzystnej sprzedaży, kiedy mieszkanie lub dom zyskają na wartości, można liczyć na niemały zysk. Oczywiście o ile dobrze wybierzemy lokalizację.

Dlaczego Polacy wybierają nieruchomości?

Utrzymujące się już od dłuższego czasu na niskim poziomie stopy procentowe sprawiają, że ulokowane na nich środki raczej tracą wartość, niż przynoszą zyski inwestorom. Wielu Polaków postrzega zakup nieruchomości jako znacznie korzystniejszą alternatywę dla produktów oferowanych przez banki. Według danych Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami w listopadzie 2016 roku aż 53 procent badanych Polaków zdecydowałoby się na nieruchomości jako formę lokowania posiadanego kapitału. Mniejszym zainteresowaniem jako potencjalna inwestycja cieszą się kruszce (32%), waluty (15%) czy dzieła sztuki (13%). Dlaczego to właśnie mieszkania, domy oraz działki wskazywane były jako najbardziej korzystna lokata kapitału? Niektórzy eksperci tłumaczą ten stan rzeczy naszą mentalnością narodową. Nieruchomość na własność daje poczucie bezpieczeństwa i uznawana jest za sposób zabezpieczenia przyszłości, a Polacy cenią solidne inwestycje.

 

Gdzie opłaca się kupić nieruchomość?

Dobrze wybrana nieruchomość może być formą zabezpieczenia przyszłości po przejściu na emeryturę, ale też pozwala zarabiać na wynajmie i dodatkowo zyskiwać na wartości. Oczywiście wiele zależy od lokalizacji mieszkania bądź domu, która decyduje o ich atrakcyjności w oczach potencjalnych najemców. Według ekspertów osoby planujące zakup mieszkania pod wynajem powinni wybierać nieruchomości w obrębie trasy metra, a zwłaszcza w takich dzielnicach jak Mokotów, Śródmieście, Wilanów, Żoliborz i Bielany, gdzie łatwo znaleźć lokatorów. Dobrą lokalizacją jest też Praga Północ, która cieszy się obecnie niemałym zainteresowaniem ze względu na rewitalizację istniejących budynków, atrakcyjną architekturę oraz poprowadzoną tam linię metra. Można więc przewidywać, że w przyszłości ceny nieruchomości w tych dzielnicach będą rosły.

 

Domy jednorodzinne pod wynajem

Zakup mieszkań pod wynajem cieszy się znacznie większym zainteresowaniem wśród inwestorów niż nabycie domu jednorodzinnego. Powód jest prosty – nieduże mieszkanie znacznie łatwiej wynająć niż budynek o znacznie większym metrażu. Nie oznacza to jednak, że zakup domu to zły pomysł, o ile jest on zlokalizowany w atrakcyjnej lokalizacji. Przykładem może być nowa inwestycja Rezydencje Pałacowa na Wilanowie. Nieruchomość położona w atrakcyjnej dzielnicy, a w dodatku dobrze skomunikowanej z centrum, może zachęcić potencjalnych najemców do skorzystania z oferty. Inne rozwiązanie to zakup domu z myślą o korzystnej odsprzedaży w przyszłości. W tym przypadku lokalizacja również będzie miała decydujący wpływ na ostateczny zysk ze sprzedaży nieruchomości. Planując ulokowanie oszczędności w mieszkaniu lub domu jednorodzinnym należy więc rozważnie wybierać przedmiot transakcji i sprawdzić plan zagospodarowania przestrzennego na najbliższe lata.Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników