Jak rozsądnie wybrać mieszkanie pod inwestycję

Jak rozsądnie wybrać mieszkanie pod inwestycję

Nieruchomości od lat ciszą się ogromną popularnością i są uznawane za doskonałą lokatę kapitału. Jeśli mamy odłożone pieniądze, zamiast przechowywać je na koncie czy na lokacie i czerpać z nich niewielkie zyski, lepszym rozwiązaniem jest ich zainwestowanie w nieruchomości. Takie mieszkanie możemy bowiem wynająć i czerpać z niego zyski co miesiąc lub wyremontować i sprzedać z istotnym zyskiem. W jaki sposób wybrać mieszkanie pod inwestycję, by jak najwięcej na nim zarobić?

Inwestowanie w nieruchomości – kupujemy mieszkanie do remontu

W mieszkaniu pod inwestycję największe znaczenie ma koszt jego zakupu. Najlepsze okazje cenowe możemy z kolei znaleźć kupując mieszkanie do remontu. Takie nieruchomości zazwyczaj są bowiem sprzedawane w bardzo atrakcyjnych cenach.

Decydując się na zakup nieruchomości do remontu powinniśmy jednak zachować dużą ostrożność i wcześniej dokładnie przekalkulować ostateczny koszt, jaki będziemy musieli ponieść. Pamiętajmy bowiem, że remont to także bardzo kosztowne przedsięwzięcie i często może okazać się nieopłacalny, jeśli planujemy takie mieszkanie sprzedać.

Warto więc zorientować się, w jakim dokładnie stanie mieszkanie kupujemy, ile pieniędzy będzie nas kosztował jego remont oraz sprawdzić, czy po zsumowaniu kosztów zakupu i remontu nieruchomości będziemy mieli szansę sprzedać ją z zyskiem. Nie zawsze będzie to bowiem możliwe.

Inwestowanie w nieruchomości – kupujemy mieszkanie pod wynajem

Drugą chętnie wybieraną przez inwestorów opcją jest zakup mieszkania, które przeznaczymy na wynajem. Taką nieruchomość możemy kupić zarówno w stanie do remontu, jak i już gotową do zamieszkania.

Decydując się na późniejsze wynajęcie mieszkania powinniśmy jednak bardzo dobrze przemyśleć jego zakup. Musimy bowiem pamiętać, że zanim znajdziemy najemcę to my będziemy musieli ponosić koszty związane z utrzymaniem nieruchomości, opłacać czynsz, rachunki itp. Warto więc wybrać takie mieszkanie, na które na pewno znajdziemy najemców. Duże znaczenie ma tutaj lokalizacja nieruchomości, jej metraż, wyposażenie oraz standard wykończenia.

Jeśli nasze mieszkanie będziemy chcieli wynajmować dla studentów, warto rozejrzeć się za nieruchomościami położonymi w pobliżu uczelni wyższych, z dobrym dostępem do komunikacji miejskiej oraz na osiedlach z rozbudowaną infrastrukturą. Jeśli natomiast naszymi odbiorcami będą głównie rodziny z dziećmi, wybierajmy lokale położone na pierwszym piętrze ewentualnie w budynkach z windą. Duże znaczenie ma tutaj także dostęp do komunikacji miejskiej, bezpieczeństwo osiedla, obecność placu zabaw oraz bliskość szkół i przedszkoli. Odpowiedni wybór mieszkania pod kątem potrzeb przyszłego najemcy pozwoli nam bowiem wynegocjować wyższą stawkę za wynajem oraz szybko znaleźć na nie najemców.

Praktyczne porady dotyczące inwestowania w nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości nie jest proste, zwłaszcza, jeśli nie mamy w tym doświadczenia. Bardzo łatwo jest bowiem podjąć nieprzemyślaną decyzję i w konsekwencji zainwestować oszczędności swojego życia w nieruchomość, którą będzie później trudno sprzedać w cenie, jaką sobie zaplanowaliśmy lub będziemy mieli problemy ze znalezieniem na nią najemców.

Jeśli więc interesuje nas ta tematyka, na stronie inwestowanie w nieruchomości - Wynajemca.com.pl znaleźć można praktyczne porady dotyczące wyboru i zakupu mieszkania pod inwestycję. Zanim więc kupimy konkretne mieszkanie, warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa po to, by uniknąć popełnienia błędów, które mogą nas później sporo kosztować.Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników