Jak taniej kupić sprzęty do pierwszego mieszkania

Jak taniej kupić sprzęty do pierwszego mieszkania
Zakup pierwszego mieszkania to zarówno wielka ekscytacja, ale i wielki wydatek i to najczęściej dokonywany na kredyt. Liczy się każda złotówka, ważne więc, by dokładnie przemyśleć i zaplanować zakup niezbędnych urządzeń do wyposażenia mieszkania. Co musisz kupić od razu, a z czym możesz poczekać? Jak zminimalizować koszty urządzania mieszkania? Dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Nie załamuj się – monitoruj rynek

Kupując mieszkanie zapewne mocno nadwyrężyłeś swój budżet. Jeśli kupiłeś mieszkanie z rynku wtórnego, być może poprzedni właściciel pozostawił w nim też wyposażenie. Jeśli nie masz od razu środków na wymianę tego sprzętu na nowy, jakoś się przemęczysz nadal go używając, nawet jeśli nie do końca spełnia on Twoje designerskie upodobania albo nie ma wymaganych przez Ciebie funkcjonalności. W tym czasie spokojnie możesz gromadzić pieniądze na zakup tego, czego potrzebujesz.

Jeśli natomiast kupiłeś mieszkanie z rynku pierwotnego na 100% jest ono zupełnie puste. Dla osób w dużym kryzysie finansowym, dobrą opcją wydaje się zakupienie używanych sprzętów AGD lub RTV. Jeśli dobrze poszukasz, znajdziesz takie, które są jeszcze sprawne i posłużą przez jakiś czas, a na pewno będą tańsze niż nowy sprzęt. Jeśli będziesz miał szczęście może znajdziesz w Internecie ogłoszenie, w którym ktoś odda taki sprawny używany sprzęt za darmo. A może ktoś z rodziny planuje wymienić sprzęt i odda Ci swój, jeszcze sprawny? Zawsze warto zapytać.

Na początek rzeczy niezbędne

Usiądź i przemyśl, co jest Ci najbardziej potrzebne do funkcjonowania w nowym miejscu zamieszkania. Bez wątpienia sprzętami pierwszej potrzeby są: lodówka, pralka i kuchenka. Niektórzy dorzucą do tej listy jeszcze czajnik elektryczny, żelazko i suszarkę do włosów. To niezbędne minimum. Ale nie dla każdego. Może jesteś tą osobą, która żeby poczuć atmosferę domu, potrzebuje też zestawu kina domowego, telewizora, monitora do komputera i jeszcze kilku gadżetów. I nie ma w tym nic złego, każdy ma inne potrzeby. Ważne jednak, by zakupów nie dokonywać tylko pod wpływem emocji, ale także z użyciem kalkulatora.

Co można dokupić z czasem?

To kwestia bardzo indywidualna, ale większości przypadków na takiej liście znalazłyby się sprzęty, bez których spokojnie da się żyć, czyli: zmywarka, mikrofalówka, ekspres do kawy, odkurzacz, telewizor, zestaw kina domowego, projektor, monitor, tablety. Jeśli będziesz kupować nowe sprzęty, nie zapominaj o tym, by były one energooszczędne, ekologiczne oraz zdrowe dla Ciebie: wybieraj np. monitory eliminujące niebieskie światło albo odkurzacze z odpowiednimi filtrami. Obecnie sprzęty RTV i AGD są projektowane nie tylko w taki sposób, by spełniały swoje zadania, ale także po to by stanowiły jednocześnie ozdobę wnętrza.

Jak zaoszczędzić na zakupie sprzętu RTV i AGD?

Po pierwsze szukaj promocji. Jeśli nie spieszy Ci się z zakupem, możesz poczekać chociażby do bożonarodzeniowych promocji. Czasami kupując jednorazowo więcej sprzętu, warto wybrać produkty jednej marki, dzięki czemu łatwiej o rabat. Poza tym zawsze pytaj czy cena w sklepie jest ceną ostateczną – prawie każdy sprzedawca ma możliwość obniżenia ceny, targuj się więc. Może uda Ci się znaleźć w Internecie kody rabatowe na konkretne produkty. Poza tym zawsze warto korzystać z porównywarek na temat konkretnych. Na przykład, jeśli chciałbyś kupić monitor do 27 cali, zapoznaj się z tym artykułem. Z takich poradników dowiesz się o nowinkach z danej kategorii, na co zwracać uwagę przy zakupie oraz jaka jest cena danego sprzętu. Dobrym pomysłem są zakupy grupowe. Powstają specjalne portale skupiające osoby, które chcą kupić ten sam sprzęt, dzięki czemu czasem udaje się dokonać zakupu po cenie hurtowej.Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników