Jakie narzędzia glazurnicze mogą Ci się przydać

Jakie narzędzia glazurnicze mogą Ci się przydać

Jeżeli zamierzasz samodzielnie wykładać w swoim domu płytki ceramiczne, z pewnością przydadzą Ci się do tego celu odpowiednie narzędzia glazurnicze, niezbędne do ich przycinania, czy do prac związanych z samym kafelkowaniem. Pozwól, że pomożemy Ci w wyborze części spośród nich.

Przecinarki ręczne

To w zasadzie podstawowa kategoria śród przyborów niezbędnych przy płytkowaniu – w końcu przycinanie pod wymagany wymiar będzie potrzebne niemal na pewno.

Tego rodzaju narzędzia glazurnicze są tanie w użytkowaniu (w końcu nie potrzebują prądu). Warto przyjrzeć się im pod kątem dostosowania do różnych rodzajów płytek, ponieważ te lepiej wykonane poradzą sobie także z bardziej delikatnymi odmianami kafelek.

jakie-narzedzia-glazurnicze-moga-ci-sie-przydac-2.jpg

W zależności od własnych preferencji można szukać przecinarek ręcznych wyposażonych w rączkę pchającą lub takie, w przypadku których rączka wymaga pociągnięcia do siebie.

Jeżeli wystarczy Ci mała przecinarka, szukaj takiej, która będzie po prostu lekka. W przypadku większej zwróć uwagę na to, czy posiada kółka ułatwiające jej przesuwanie.

Przecinarki elektryczne

Tego rodzaju narzędzia glazurnicze można traktować jako alternatywę wobec zwykłych przecinarek. Choć większe i ich przenoszenie z miejsca na miejsce jest trudniejsze (zdarzają się nawet i takie, które są montowane do specjalnych stołów), to dzięki zasilaniu elektrycznemu mogą znacznie usprawnić pracę.

Przecinarki elektryczne funkcjonują w dwóch wersjach. Jedna wymaga przesunięcia płytki wzdłuż nieruchomego ostrza. Druga przeciwnie – wyposażona w ostrze ruchome wymaga unieruchomienia ciętej kafelki.

jakie-narzedzia-glazurnicze-moga-ci-sie-przydac-3.jpg

Narzędzia glazurnicze służą nie tylko przycinaniu

Co ciekawe, wśród przecinarek elektrycznych zdarzają się i takie, które ułatwiają wycinanie otworów wewnątrz płytek. Jeżeli jednak Twoja przecinarka nie ma takiej funkcji, zawsze możesz zaopatrzyć się w ręczne przybory służące właśnie do tego zadania. Zwykle są one małe, poręczne, a czasami dodatkowo wyposażono je w możliwość ustawiania różnych średnic wycinanego otworu, czy w osłonkę dookoła samej wycinarki.Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników