Nowe mieszkanie we Wrocławiu - dobry pomysł na lokatę pieniędzy

Nowe mieszkanie we Wrocławiu - dobry pomysł na lokatę pieniędzy

Wrocław jest trzecim pod względem wielkości rynkiem nieruchomości w Polsce. Zainteresowanie mieszkaniami właśnie w tej lokalizacji od lat jest wysokie i wcale nie maleje. Właśnie to sprawiło, że stolica Dolnego Śląska jest też chętnie wybierana przez inwestorów.

Według szacunków Narodowego Banku Polskiego około 1/3 wszystkich mieszkań sprzedawanych w Polsce jest kupowana przez inwestorów, którzy następnie przeznaczają te nieruchomości na wynajem.

Wrocław nie jest tutaj wyjątkiem, ponieważ także w innych miastach wiele osób decyduje się na ulokowanie pieniędzy właśnie w mieszkania. Co więcej, często nieruchomości te kupowane są także na kredyty.

Jeśli spojrzymy na nowe osiedla Wrocław oferuje wiele atrakcyjnych nieruchomości również dla osób chcących zakupić je na wynajem. Warto wskazać między innymi na kawalerki, ponieważ to one są najchętniej wybierane w celach inwestycyjnych – wzbudzają największe zainteresowanie, są też najdroższe, jeśli przeliczymy ich cenę na liczbę metrów kwadratowych w porównaniu z większymi lokalami.

Oczywiście, aby na wynajmie mieszkania we Wrocławiu zarobić jak najwięcej, warto pamiętać o tym, że konieczne jest dobranie takiej nieruchomości, która będzie dawała perspektywy wyższych zysków. Dobra lokalizacja, wspomniany już mniejszy metraż, a także atrakcyjny rozkład i aranżacja pomogą na uzyskanie wyższych cen oraz na szybsze znalezienie najemców.

Z ofertami deweloperów można zapoznać się już teraz – warto przy tym zwrócić uwagę na ceny wynajmu mieszkań, które można znaleźć na licznych portalach ogłoszeniowych.

Aby obliczyć, jak duży zysk możemy otrzymać z wynajmu mieszkania, powinniśmy obliczyć współczynnik ROI (ang. return on investment, zwrot z inwestycji). Obliczamy go przez pomnożenie miesięcznego dochodu z inwestycji x 12 miesięcy i podzielenie przez łączny koszt zakupu. Sumę mnożymy przez 100% i uzyskujemy ROI dla danej inwestycji. Zatem jeśli chodzi o nowe osiedla Wrocław ma wiele atrakcyjnych propozycji także dla inwestorów – to się opłaca!Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników