Panel czy kolumna prysznicowa - co wybrać

Panel czy kolumna prysznicowa - co wybrać

Jeśli montujesz prysznic na ścianie kabiny prysznicowej, do wyboru masz panele prysznicowe lub kolumny. Oba rozwiązania są wygodne, ale czym się różnią? Jak wybrać najlepszy zestaw prysznicowy? Sprawdź!

Kolumny prysznicowe

Kolumny prysznicowe to tradycyjne modele prysznica, które składają się z drążka przytwierdzonego do ściany, baterii prysznicowej i słuchawki. Mogą być zintegrowane z baterią nawannową, jeśli prysznic jest montowany nad wanną. Niektóre kolumny prysznicowe mają podwójną słuchawkę – klasyczną i deszczownicę.

Panel prysznicowy

Panele prysznicowe, zastępujące proste baterie natryskowe, są często montowane w nowoczesnych łazienkach. Najważniejszym kryterium, które trzeba spełnić, aby zamontować panel prysznicowy jest kryterium ciśnienia wody, które powinno wynosić minimum 3 bary. Urządzenia są bardziej rozbudowane niż kolumny prysznicowe, a więc oferują więcej udogodnień. Na co możesz liczyć? Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość przełączania strumienia wody pomiędzy słuchawką, dyszami bocznymi i deszczownicą.

panel-czy-kolumna-prysznicowa-–-co-wybrac_3.jpg

Jakie funkcje oferują panele prysznicowe?

Większość nowoczesnych urządzeń jest wyposażonych w baterię termostatyczną, dzięki której w łatwy sposób ustawisz temperaturę strumienia wody i pozostanie ona niezmienna, nawet jeśli zmianie ulegnie ciśnienie wody. Niektóre baterie termostatyczne posiadają też zabezpieczenie, które chroni przed zbyt intensywnym nagrzaniem wody. Słuchawki natryskowe pozwolą na dowolne zmienianie rodzaju strumienia wody, z którego akurat chcesz skorzystać. Co masz do wyboru?

Hydromasaż i deszczownica

Hydromasaż, mgiełka, strumień mieszany, miękki albo deszczowy – to jedne w wielu funkcji paneli prysznicowych. Hydromasaż pozwoli Ci zrelaksować się po ciężkim dniu. Dysze masujące zwykle są ulokowane w dwóch rzędach. Może być ich 3,4, 6 lub więcej, w zależności od modelu prysznica. Dodatkową zaletą jest możliwość regulacji kąta nachylania, co ułatwia każdemu domownikowi dopasowanie funkcji dyszy do swojego wzrostu.

Deszczownica to głowica usytuowana u góry panelu prysznicowego, z której woda spływa w postaci przyjemnych kropli deszczu – jej zastosowanie to świetny sposób na całkowite wybudzenie się i przygotowanie do intensywnego dnia.

Dodatkowe udogodnienia w panelach prysznicowych

Możesz zaopatrzyć swoją łazienkę w model wyposażony w lusterka, co pozwoli Ci wygodnie przeglądać się podczas wykonywania codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Diody LED, dodatkowo zmieniające kolor pod wpływem temperatury wody, nie tylko stanowią ciekawe dopełnienie stylu łazienki, ale też poinformują Cię, czy woda płynie chłodna czy gorąca, co dodatkowo uchroni Cię przed poparzeniem.

panel-czy-kolumna-prysznicowa-–-co-wybrac_1.jpg

Wygląd paneli prysznicowych

Elementy armatury mogą być wykonane z chromowanej stali, szkła, akrylu i innych odpornych na wodę materiałów. Łatwo je dopasować do wyposażenia nowoczesnej łazienki, aby dobrze komponowały się z pozostałymi bateriami i dodatkami. Najbardziej popularne są modele szare i czarne. Sprawdź wybór tutaj: nowoczesny panel prysznicowy do łazienki.Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników