Aktualności

Domy szeregowe - wady i zalety

Domy szeregowe cieszą się nieustannym zainteresowaniem zarówno ich zwolenników, jak i przeciwników, a to dlatego, że wokół nich ciągle toczą się spory. Jakie mają więc wady i zalety takie budynki? Czy warto rozważać kupno takiego domu?

Wybierasz płytki podłogowe - oto 6 cech, które powinny posiadać

Płytki ceramiczne to efektowny i praktyczny sposób na wykończenie posadzki. Dzięki nim utrzymanie czystości będzie proste, a podłoga będzie dobrze zabezpieczona przed wilgocią. Kluczem do sukcesu jest jednak prawidłowy dobór płytek do pomieszczenia. Zobacz, na co zwrócić uwagę, kupując płytki ceramiczne.

Jak wybrać odpowiedni projekt domu

Ten czy tamten? – oto jest pytanie! Jest ono tym trudniejsze, im większy wybór, a rynek pęka w szwach od pomysłów na nasz wymarzony dom. Budowa to poważna inwestycja, która będzie miała wpływ na naszą codzienność na długo. Niektóre skutki decyzji poznamy już podczas realizacji wybranego projektu, a niektóre dopiero w trakcie użytkowania. Co zrobić, żeby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek?

Projekt domu od A do Z

Projekt domu to ogólne pojęcie, którym potocznie nazywa się dwuczęściowy projekt budowlany domu. Zestaw dokumentów – projekt architektoniczno-budowlany i koncepcja zagospodarowania terenu musi zostać złożony we właściwym urzędzie, by budowa domu mogła dojść do skutku. Obowiązkowo każdy papier powinien zawierać opisy i rysunki. Co jeszcze powinien uwzględniać projekt architektoniczno-budowlany, by nic nas nie zaskoczyło w trakcie prac?

Gdzie szukać mieszkania w Warszawie?

Przychodzi taki czas, że każdy z nas staje przed wynajmem mieszkania. Na krócej lub dłużej, w okresie studiów lub z rodziną – jednak zawsze wiąże się to z odrobiną stresu, presji oraz poświęconych godzin.

Oszczędne mieszkanie - o czym warto pamiętać

Koszty utrzymania mieszkania to przede wszystkim rachunki za ogrzewanie, energię elektryczną i wodę. Dzięki dobrym nawykom i prostym zasadom oszczędzania, możesz obniżyć wysokość tych zobowiązań o nawet kilkaset złotych w skali roku.

Lampa wisząca - jak dopasować model do pomieszczenia

Oświetlenie pomieszczenia pełni nie tylko rolę praktyczną, ale także dekoracyjną. Istotne jest to, jak rozmieścimy lampy, jaką barwę będzie miało emitowane przez nie światło. Ważny dla aranżacji wnętrza jest również sam wygląd lampy. Zobacz, czym kierować się, wybierając oświetlenie do mieszkania.

Opinie użytkowników