Aktualności

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie

Kupno własnego mieszkania nie jest łatwą decyzją, zwłaszcza dla ludzi młodych. Nie tylko trzeba wziąć pod uwagę swoje możliwości finansowe, ale także szereg innych kryteriów, które związane są z wymarzonym mieszkaniem. Potrzebna jest więc konfrontacja własnych oczekiwań z formalnymi aspektami kupna mieszkania.

Metamorfoza małego balkonu

W polskich warunkach typowy balkon jest raczej małą przestrzenią, którą wykorzystujemy do hodowli roślin doniczkowych i relaksu. Najczęściej problem niewielkiego metrażu występuje w starszych blokach, gdzie balkon może mieć zaledwie kilka metrów kwadratowych. Jak zmienić ten mikroskopijny obszar w urokliwy i przytulny kącik relaksu?

Pożyczka na dowód - gdzie ją można dostać

Korzystanie z różnego rodzaju kredytów i pożyczek staje się coraz bardziej popularne. Dzięki nim stać nas na zakup rzeczy, które do niedawna były niedostępne. W większości takie możliwości dają pożyczki konsumenckie oraz kredyty na raty. Jednak nie każda osoba może dostać taki kredyt w banku czy punkcie finansowym w sklepie.

Jak wybrać odpowiedni gres - Sprawdź, czym warto się kierować

Gres to jeden z najczęściej stosowanych materiałów wykończeniowych, zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynków. Płytki z tego surowca zawdzięczają swoją popularność trwałości, odporności na uszkodzenia i twardości. Wybierając gres, warto pamiętać o tym, że występuje w kilku odmianach, dedykowanych do różnych zastosowań.

Księga wieczysta - na co zwrócić uwagę

Przed zakupem nieruchomości możemy czuć się przytłoczeni liczbą piętrzących się formalności i spraw, których załatwienie wymaga naszego czasu i energii. W ich natłoku nietrudno zapomnieć o weryfikacji księgi wieczystej, co – choć zdaje się niełatwe - może uchronić nas przed nie lada kłopotami. Na szczęście nie taki diabeł straszny, jak go malują, a czytanie tego dokumentu jest prostsze niż się wydaje. Wystarczy, że będziemy wiedzieć, jak znaleźć interesujące nas informacje i na co zwrócić uwagę.

Opinie użytkowników