Aktualności

Jak wybrać odpowiedni projekt domu

Ten czy tamten? – oto jest pytanie! Jest ono tym trudniejsze, im większy wybór, a rynek pęka w szwach od pomysłów na nasz wymarzony dom. Budowa to poważna inwestycja, która będzie miała wpływ na naszą codzienność na długo. Niektóre skutki decyzji poznamy już podczas realizacji wybranego projektu, a niektóre dopiero w trakcie użytkowania. Co zrobić, żeby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek?

Projekt domu od A do Z

Projekt domu to ogólne pojęcie, którym potocznie nazywa się dwuczęściowy projekt budowlany domu. Zestaw dokumentów – projekt architektoniczno-budowlany i koncepcja zagospodarowania terenu musi zostać złożony we właściwym urzędzie, by budowa domu mogła dojść do skutku. Obowiązkowo każdy papier powinien zawierać opisy i rysunki. Co jeszcze powinien uwzględniać projekt architektoniczno-budowlany, by nic nas nie zaskoczyło w trakcie prac?

Gdzie szukać mieszkania w Warszawie?

Przychodzi taki czas, że każdy z nas staje przed wynajmem mieszkania. Na krócej lub dłużej, w okresie studiów lub z rodziną – jednak zawsze wiąże się to z odrobiną stresu, presji oraz poświęconych godzin.

Oszczędne mieszkanie - o czym warto pamiętać

Koszty utrzymania mieszkania to przede wszystkim rachunki za ogrzewanie, energię elektryczną i wodę. Dzięki dobrym nawykom i prostym zasadom oszczędzania, możesz obniżyć wysokość tych zobowiązań o nawet kilkaset złotych w skali roku.

Lampa wisząca - jak dopasować model do pomieszczenia

Oświetlenie pomieszczenia pełni nie tylko rolę praktyczną, ale także dekoracyjną. Istotne jest to, jak rozmieścimy lampy, jaką barwę będzie miało emitowane przez nie światło. Ważny dla aranżacji wnętrza jest również sam wygląd lampy. Zobacz, czym kierować się, wybierając oświetlenie do mieszkania.

Wymarzony trawnik - zobacz, jak o niego dbać

Każdy z nas chciałby mieć w ogrodzie piękną, zieloną, pachnącą trawę. Założenie i właściwa pielęgnacja trawnika wymagają od nas jednak sporo poświęceń. Czy wiesz, jak w odpowiedni sposób zadbać o swój trawnik, by cieszył oczy domowników i gości?

Czy warto czekać na nowy program rządowy Mieszkanie Plus?

Wprawdzie nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących nowego programu rządowego „Mieszkanie Plus”, który ma zastąpić projekt „Mieszkanie dla Młodych”, niemniej jednak już teraz wielu Polaków planujących kupić własne „M” zastanawia się, czy warto odłożyć swoje plany na później.

Opinie użytkowników