Urządzenia chłodzące - wentylator vs klimatyzator przenośny

Urządzenia chłodzące - wentylator vs klimatyzator przenośny

Na letnie upały najlepsze są zimne napoje i… urządzenia chłodzące! Ulubiony napój bez trudu wybierzesz sam, z zakupem odpowiedniego sprzętu do chłodzenia zaś z przyjemnością Ci pomożemy. Sprecyzuj swoje oczekiwania i wybierz najlepiej.

Wentylator – zdrowo, tanio i prosto

Podstawowym wyborem w zakresie urządzeń chłodzących do domu i podobnych miejsc, np. biura, jest wentylator. Odznacza się najniższą ceną wśród urządzeń chłodzących, a także jest prostszy w obsłudze. Zużywa najmniej energii, co wiąże się z najniższymi opłatami za eksploatację, ale jednocześnie niższą mocą – w porównaniu z klimatyzatorami znacząco niższą!

Wentylator działa natychmiastowo, ale też doraźnie. Oznacza to, że kiedy jest włączony i miesza powietrze, czujesz przyjemny chłód. Po wyłączeniu go na powrót robi się gorąco. W upalnym dniu wiatrak będzie musiał być włączony przez wiele godzin. Warto mieć też na uwadze, że pozostała część pokoju nadal będzie duszna i gorąca.

2_urzadzenia-chlodzace-wentylator-vs-klimatyzator-przenosny.jpg

Wiatraki domowe można podzielić na dwa główne modele: stojące i biurkowe. Te pierwsze schłodzą większą przestrzeń, a co za tym idzie będą lepsze do domu, gdzie mieszka kilka osób. Jeśli wybierzesz urządzenie z obrotową głowicą, wiatr będzie wiał na każdą osobę po kolei, zapewniając jej orzeźwienie. Warto też zadbać o to, by możliwe było zmienianie trybów. W środku dnia sprawdzi się opcja turbo, jednak wieczorem wystarczy lekki wiaterek.

Wentylator biurkowy przeznaczony jest dla pojedynczej osoby – wieje wyłącznie na nią. Nie sprawdzi się do schłodzenia pomieszczenia, ani nie da efektów tak dobrych, jak model stojący. Na potrzeby pracy przy laptopie, odrabiania zadań, wypełniania krzyżówek czy rysowania będzie wystarczający. Ponieważ stawia się go blisko twarzy, nie potrzebuje wysokiej mocy, a co za tym idzie korzystnie wpływa na zużycie energii. W zależności od wielkości możesz go zabrać do pracy (w torebce) lub na urlop (w samochodzie).

Klimatyzator – profesjonalnie i z lepszym efektem

Klimatyzator to urządzenie odpowiadające potrzebom bardziej wymagających użytkowników. W modelu przenośnym nie wymaga montażu na ścianie, a co za tym idzie schłodzi dowolne pomieszczenie. Wymaga jedynie dostępu do okna lub innego łącznika pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem, ponieważ jego działanie polega na zasysaniu gorącego powietrza z mieszkania i wyrzucaniu go na dwór za pośrednictwem rury.

Klimatyzator przenośny zużywa więcej energii, ale dzięki temu działa z wyższą mocą niż wentylator. Mało tego, zmienia temperaturę w pomieszczeniu na stałe – utrzymuje się ona nawet po wyłączeniu urządzenia. Jest słabszy względem tradycyjnego modelu, a także bardziej hałasuje. Jeśli nie zamierzamy go przenosić pomiędzy pokojami, lepszym wyjściem może okazać się zamontowanie klimatyzatora ściennego.

3_urzadzenia-chlodzace-wentylator-vs-klimatyzator-przenosny.jpg

Podobnie do wentylatora, klimatyzator przenośmy możemy dobrać do pomieszczenia: rodzaju, wielkości i liczby korzystających z niego osób. Pomoże nam tym poradnik: Jaki klimatyzator przenośny wybrać do danego pomieszczenia?. Znajdują się w nim odpowiedzi na pytania, jakie cechy musi mieć pomieszczenie, w którym ma stanąć urządzenie, a także jak wielkość pomieszczenia wpływa na pracę klimatyzatora. Ponieważ jego zakup wiąże się z większym wydatkiem niż nabycie wentylatora, upewnij się, że wiesz wszystko, co najważniejsze.Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników