Wiesz których narzędzi nie może zabraknąć w Twoim ogrodzie

Wiesz których narzędzi nie może zabraknąć w Twoim ogrodzie

Do pielęgnacji działki nie potrzeba wiele – wystarczy kilka trwałych narzędzi ogrodowych, aby cieszyć się soczystą zielenią wokół domu. Czy wiesz, których akcesoriów nie może zabraknąć w ogrodzie? Sprawdź, czy masz je wszystkie.

Wielofunkcyjna łopata i widły

Przyda się podczas każdego sezonu. Wiosną i jesienią pozwoli przekopać grządki. Latem przyda się do przenoszenia kompostownika. Zimą pozwoli przesypać piasek lub sól potrzebne do posypywania chodnika. Widły to kolejne wielofunkcyjne narzędzie na działce – pozwoli przerzucić skoszoną trawę, kompostownik, grudy ziemi. Wideł użyjesz też do wzruszania gleby i usuwania chwastów.

wiesz-ktorych-narzedzi-nie-moze-zabraknac-w-twoim-ogrodzie_2.jpg

Grabie do grabienia trawy i wyrównywania ziemi

Bez grabi pielęgnacja trawnika wydaje się niemożliwa. Nawet jeśli używasz kosiarki z pojemnikiem na trawę, potrzebujesz grabi do trawy, aby usunąć resztki ściętych ździebeł. Do grabienia trawy używa się zwykle drewnianych narzędzi. Do rozbijania grudek i wyrównywania ziemi niezbędne będą grabie z twardymi, metalowymi zębami. Do zgarniania liści używa się szerokich grabi z rozstawionych zębami. Jeśli lubisz uprawiać kwiaty, potrzebne Ci będą też małe pazurki do spulchnia ziemi i plewienia na rabatkach.

Sekatory do przycinania krzewów

Sekatorem skrócisz gałęzie rozrastających się żywopłotów, przerastające sadzonki czy inne pędy, które wymakają się spod kontroli. Wybierz mały sekator ręczny, którym przytniesz cienkie pędy oraz większy, jeśli potrzebujesz narzędzia ogrodowego do formowania żywopłotów. Możesz wybrać też elektryczne nożyce do żywopłotów, które z pewnością oszczędzą Ci mnóstwo energii i czasu.

Kosiarka niezbędna do trawnika

Bez niej pielęgnacja trawnika będzie wręcz niemożliwa – dobra kosiarka przytnie, skróci i pozwoli zadbać o piękny wygląd murawy. Do mniejszych aeralów możesz wybrać kosiarkę elektryczną. Jeśli masz duży ogród, lepiej sprawdzi się kosiarka spalinowa, której nie ogranicza przewód.

wiesz-ktorych-narzedzi-nie-moze-zabraknac-w-twoim-ogrodzie_3.jpg

Wózki lub taczki ogrodowe

Noszenie skoszonej trawy czy ziemi byłoby utrudnione bez wózka albo taczki. Plastikowe taczki wystarczą do przewożenia lekkich ładunków, takich jak usunięte chwasty czy opadłe owoce. Na ciężkie ładunki, typu ziemia czy piasek, potrzeba taczek o solidnej, metalowej konstrukcji.

Siekiera do ścinania drzewa

Siekiery ciesielskie to narzędzia używane do prac stolarskich i budowlanych. Jeśli zależy Ci na uniwersalnej siekierze do ogrodu, to z pewnością solidny model tego typu sprawdzi się do ścinania drzewek. Lekkich i poręcznych toporków użyjesz z kolei do karczowania krzewów i rozłupywania mniejszych gałęzi. Siekiery rozłupujące będą Ci z kolei potrzebne do przygotowywania drewna na opał. Są cięższe niż omawiane wcześniej rodzaje siekier i wyróżniają się dłuższymi trzonkami.

Gdzie kupować trwałe narzędzia ogrodowe?

Możesz wybrać się do marketu budowlanego lub sklepu ogrodniczego – tam jest największy wybór narzędzi do pielęgnacji ogrodu. Możesz też wybrać internetowe sklepy budowlane. Ceny w nich są zwykle niższe niż stacjonarnych sieciówkach, a asortyment jest równie bogaty. Wybór możesz sprawdzić na przykład tutaj: trwałe narzędzia ogrodowe.Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników