Wybór odpowiednich schodów do naszego domu

Wybór odpowiednich schodów do naszego domu

Spełnienie wizji dotyczącej własnego domu to dla wielu z Nas spełnienie najskrytszych marzeń. Wszyscy pragną dopilnować tego, aby nawet najdrobniejsze szczegóły były takie, jakie sobie wymarzyliśmy. Nie inaczej jest ze schodami! Niestety po głębszej analizie okazuje się, że nie zawsze możemy sobie pozwolić na każdy ich rodzaj, a czynnikami determinującymi taką decyzję mogą być, chociażby wiek domowników czy ilość dostępnego miejsca. Dziś postaramy się wam pomóc w wyborze odpowiedniego modelu do waszego nowego domu.

Schody ze spocznikiem

Dziś skupimy się wyłącznie na dwóch bardzo popularnych typach schodów, czyli tych ze spocznikiem oraz zabiegowych. Pierwsze z nich są przede wszystkim znacznie tańsze w realizacji, przez co wymagają mniej pracy przy przygotowaniach i wykonywaniu poszczególnych elementów budujących całą konstrukcję. Ich budowa jest dość prosta, gdyż praktycznie wszystkie stopnie są jednakowych wymiarów, co istotnie wpływa na wygodę ich użytkowania. Być może nie zdawaliście sobie z tego sprawy, ale spróbujcie wnieść coś ciężkiego po takich schodach! Wtedy zrozumiecie, dlaczego ergonomia jest tak ważną kwestią w kwestii schodów!

fontanot2.jpg

Nowoczesne schody metalowe od FontanotShop

Schody zabiegowe

Co do schodów zabiegowych, są one znacznie mniej wygodne do użytkowania niż te, ze spocznikiem. Wynika to głównie z faktu różnic między wymiarami poszczególnych stopni, które w niektórych miejscach uniemożliwiają komfortowe postawienie całej stopy. Jeżeli zdecydujemy się na taki typ schodów, warto zadbać i odpowiednią szerokość całej konstrukcji. W ten sposób zminimalizujemy możliwość wystąpienia niepotrzebnych kolizji i pozwolimy na swobodny ruch między piętrami.

fontanot3.jpg

Schody zabiegowe Nice4

Co wybrać?

Czas na zastanowienie się nad tym, co przemawia za poszczególnymi typami schodów. Jeżeli dysponujemy dość dużą ilością miejsca, spokojnie możemy zdecydować się na schody spocznikowe, które są po prostu wygodniejsze, gdyż dają nam większy komfort poruszania się po nich. Z drugiej strony, schody zabiegowe są konstrukcją znacznie lżejszą pod względem wizualnym i możemy być pewni, że nie będą one w żaden sposób przytłaczały pomieszczenia, w którym się znajdą. Reszta kwestii jest tak naprawdę pozostawiona naszemu indywidualnemu poczuciu estetyki.

Podsumowanie

Wybór odpowiednich schodów do naszego domu jest nieco trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się nam wydawać. Naszej uwadze nie może umknąć duża ilość czynników poza samą ceną konstrukcji. Czasami zdarza się tak, że dostępna ilość miejsca po prostu nie pozwala nam na wykorzystanie pewnych możliwości. Właśnie dlatego powinniśmy postarać się o stały kontakt ze specjalistą, który pomoże nam wybrać to, co najlepiej będzie funkcjonować w naszym domu.Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników