Zaplanuj i spędź aktywnie ferie zimowe

Zaplanuj i spędź aktywnie ferie zimowe

Sezon urlopowy w pełni. Trzeba zaplanować ferie zimowe dla siebie i dla swoich dzieci. Bez względu na to, na jaką aktywność fizyczną się zdecydujemy ”“ zimowe weekendy, ferie lub przerwę świąteczną warto spędzić uprawiając sport na świeżym powietrzu. Skorzystajmy w tym roku z zimy i cieszmy się sportowo spędzonym czasem w gronie bliskich osób. W tym artykule zastanowimy się w jaki sposób można spędzać aktywnie czas w zimowe miesiące!

Śnieg, wiatr i niska temperatura nie powinny nas zniechęcać do aktywności fizycznej. Wręcz przeciwnie! Zima daje nam spore pole do popisu, jeżeli chodzi o wybór sportu. Możemy zdecydować się na jazdę na nartach, łyżwach, snowboardzie, zagrać w hokej lub curling.

Dobrym pomysłem na spędzenie ferii w rodzinnym gronie jest wypad na narty. Możliwości jest naprawdę dużo ”“ począwszy od wybrania stoku w Beskidzie Żywieckim, Tatrach, a skończywszy na Alpach lub austriackim lodowcu. W ostatnich latach dosyć często organizowane są tygodniowe wypady do alpejskich miejscowości, połączone z licznymi imprezami oraz wydarzeniami kulturalnymi. Wybór konkretnej lokalizacji na ferie zależy od naszych potrzeb i możliwości finansowych. Jedno jest pewne ”“ bez względu na wybrane miejsce, szaleństwa na stoku są świetną okazją do zimowej aktywności.

Nie musimy się martwić również o to, że nie mamy odpowiedniego sprzętu narciarskiego albo snowboardowego. W większości miejscowości turystycznych oraz przy stokach znajdziemy liczne wypożyczalnie, gdzie będziemy mogli wynająć nie tylko narty, kijki i snowboard, ale również strój, kask, gogle czy rękawice. Nie ma zatem obaw, że będziemy zmuszeniu do kupna wszystkich brakujących akcesoriów. Koszt wypożyczenia nart na jeden dzień to kwestia 25 złotych, snowboard wynajmiemy za 10-15 zł na 2h, kask i gogle za 5 zł/2h. Jeżeli zdecydujemy się na wypożyczenie sprzętu i akcesoriów przez kilka dni, to ceny będą niższe. Koszt wynajmu sprzętu będzie większy w bardziej znanych miejscowościach turystycznych, np. Zakopanem, dlatego warto rozważyć, czy nie opłaca się wypożyczyć nart 10 km dalej, ale za to z większą zniżką.

Jeżeli nie wyjeżdżamy na ferie z miasta, a chcemy również spędzić je rodzinnie i aktywnie, to świetnym pomysłem będzie wypad na łyżwy. W większości miejscowości są lodowiska wraz z wypożyczalniami łyżew, gdzie będziemy mogli zaopatrzyć się w sprzęt w niskich cenach. Średni koszt wynajmu łyżew na godzinę to 5-10 zł. To świetny sposób na stosunkowo niedrogi zimowy sport, którzy przyniesie nam dużo pozytywnych emocji. Zostając przy lodowisku ”“ dobrym pomysłem może okazać się również gra w hokeja. W przypadku, gdy całkiem nieźle jeździmy na łyżwach, to warto pokusić się o przetestowanie tej formy zimowego sportu.   Jeżeli wydaje nam się, że hokej może być zbyt brutalnym sportem, zdecydowanie warto wypróbować jego trochę lżejszą odmianę ”“ curling. Wypożyczalnie sprzętu zarówno hokejowego, jak i curlingowego najczęściej działają przy lodowiskach. Koszt wypożyczenia pełnego sprzętu do hokeja to 50-100 zł za godzinę, natomiast do curlingu to kwestia ok. 100 zł/h.

Zima to nie pora tylko i wyłącznie dla sportów zimowych. Możemy pokusić się o aktywności na hali. Paniom zapewne przypadną do gustu zajęcia fitness, dobrym pomysłem jest również pójście na siłownię. Jeżeli w letnich miesiącach regularnie biegamy, natomiast w chłodniejszej porze nie mamy odpowiedniej motywacji ”“ pójście na bieżnię może rozwiązać sprawę.

Razem ze znajomymi dobrze jest wybrać się również na halę, żeby pograć w piłkę nożną, siatkówkę czy koszykówkę. To nie tylko ćwiczenie swojej kondycji fizycznej i solidna dawka sportowych emocji, ale także dobrze spędzony czas w gronie bliskich osób. Koszt wynajęcia hali to około 100 zł/h.

Zastanówmy się w jaki sposób chcemy spędzać zimowe dni ”“ możemy wybrać leżenie na kanapie i oglądanie telewizora albo zdecydować się na sport, który przyniesie nam sporo endorfin, lepsze samopoczucie, zdrowszy organizm, a także lepiej spędzony czas! Niech zima będzie dla nas czasem szaleństw na stoku, częstych wizyt na lodowisku, hali sportowej lub siłowni.Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników