Zmywarka w małej kuchni - To nie problem

Zmywarka w małej kuchni - To nie problem

Wydaje Ci się, że Twoja kuchnia jest zbyt mała, by móc zamontować w niej zmywarkę? Zaczekaj – okazuje się bowiem, że w 90% stwierdzenie to mija się z prawdą i nic nie stoi na przeszkodzie, by wstawić to urządzenie do pomieszczenia. Zobacz, jaką zmywarkę wybrać, by sprawdziła się w niewielkiej kuchni!

Jaka zmywarka do małej przestrzeni – zabudowana czy wolnostojąca?

Nie jesteś pewien, czy mniej miejsca zajmuje zmywarka do zabudowy czy wolnostojąca? Odpowiedź jest prosta: jeśli urządzasz małą kuchnię i nie chcesz marnować cennego miejsca, postaw na zmywarkę do zabudowy. Dlaczego? Dzięki temu elegancko wpasujesz urządzenie w ciąg szafek kuchennych w taki sposób, że przodu będzie zabudowane frontem meblowym, a z góry blatem – w rezultacie zyskasz zatem dodatkowy blat roboczy do przygotowywania posiłków.

Szukasz dobrej zmywarki do zabudowy? Tutaj znajdziesz porównanie 7 modeli, których koszt zakupu nie przekracza 500 zł: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-zmywarek-do-zabudowy-do-1500-zl-top-7.bhtml. Sprawdź!

zmywarka

Jakie wymiary zmywarki sprawdzą się w małej kuchni?

Przyglądając się rynkowemu asortymentowi zmywarek, z łatwością zauważysz, że dostępne są zmywarki o przeróżnych wymiarach – tak standardowych, jak i niestandardowych. Znalezienie takiego modelu, który zmieści się w Twojej kuchni, nie powinno zatem stanowić większej trudności. Zazwyczaj nie ma jednak konieczności sięgania po niestandardowe rozwiązania – zmywarka o szerokości 45 cm doskonale sprawdza się bowiem w niewielkich kuchniach.

Jeśli chodzi o głębokość, najczęściej nie masz tutaj większego wyboru. Zdecydowana większość modeli posiada głębokość wahającą się od 55 do 60 cm i nie ma możliwości jej zmiany. Dlaczego? Gdyby była mniejsza, szafka odstawałaby od linii szafek – a cała idea zabudowy sprzętów AGD polega na tym, by wszystko tworzyło spójną, idealnie dopasowaną do siebie całość.

zmywarka

A może zmywarka pod zlewem?

Nowoczesną alternatywę dla zabudowy zmywarki w szafce stanowi wbudowanie w szafkę… pod zlewem. Co prawda w tym miejscu nie sposób zmieścić urządzenia o standardowych wymiarach i z koszykami na dwóch poziomach. Na szczęście ta luka na rynku została zapełniona przez kompaktowe zmywarki przeznaczone do montażu bezpośrednio pod zlewem – a nawet na blacie kuchennym lub na ścianie, jeśli tylko tam znajduje się miejsce, które pozwala na jej instalację.

Jak to wygląda? Są to urządzenia o maksymalnej wysokości do 45 cm – czyli o połowę mniejszej niż w przypadku standardowych zmywarek – oraz z tylko 1 piętrem na naczynia. Dzięki takiej konstrukcji możliwe jest wpasowanie sprzętu do szafki znajdującej się pod zlewem – u dołu będzie się znajdować zmywarka, a u góry syfon i inne części konstrukcyjne zlewu kuchennego. Zamiast więc marnować tę szafkę na przechowywanie detergentów czy kosza na śmieci, możesz schować tam zmywarkę – i zapomnieć o ręcznym myciu naczyń.Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników