Budujesz dom - wypożycz sprzęt budowlany

Budujesz dom - wypożycz sprzęt budowlany

Budowa domu jest ogromnym wydatkiem, ponieważ wiąże się nie tylko z zakupem działki, projektu domu, odpowiednich materiałów budowlanych, ale również z wynajęciem całego sztabu osób, które ten obiekt wybudują. Nic dziwnego, że większość z nas poszukuje rozwiązań, mogących zminimalizować poniesione koszty. Jednym z nich może być wypożyczenie potrzebnego sprzętu budowlanego, dzięki czemu uda się nam zaoszczędzić całkiem sporą kwotę. Takie rozwiązanie pozwala również na wybór dobrej klasy sprzętu, na zakup którego normalnie nie byłoby nas stać.

Wypożyczalnie tego rodzaju często występują przy sklepach budowlanych lub firmach wykonawczych i wykończeniowych. Zanim zdecydujemy się na którąś z ofert, warto poczytać opinie w internecie na temat poszczególnych przedsiębiorstw, a także porównać dokładne cenniki wynajmu sprzętu. Dzięki temu wybierzemy najlepszą dla nas opcję. Musimy się liczyć również z koniecznością wpłaty kaucji na wypadek uszkodzenia elektronarzędzi.

W ofercie wypożyczalni budowlanego znajdziemy sprzęt ciężki, taki jak minikoparki, mieszarki, pompy, agregaty, zagęszczarki, ale również mniejsze urządzenia: elektronarzędzia, młoty udarowe czy piły do drewna i betonu, czyli wszystko, czego nam trzeba do wybudowania domu, wykończenia lub przeprowadzenia remontu wnętrza.

Orientacyjne ceny za wypożyczenie sprzętu kształtują się następująco: betoniarka - 35 zł/dobę, frezarka zł - 150-350 zł /dobę, młoty pneumatyczne - 50-100 zł/dobę, nożyce mechaniczne - 70-150zł/dobę, piaskarka - 180zł/dobę, piły do cięcia betonu - 150-300zł/dobę, piły do cięcia drewna - 80-120zł/dobę, walce - 350-500 zł/dobę. Do ceny dodatkowo trzeba doliczyć kaucję. Bardzo często można negocjować powyższe kwoty z firmą wynajmującą sprzęt, jeżeli zamierzamy wypożyczyć go na dłuższy okres.

Niektóre z wypożyczalni budowlanych oferują również asortyment urządzeń do ogrodu. To może być również interesująca opcja, zwłaszcza jeżeli ogród nie jest naszą pasją i nie czujemy potrzeby posiadania dużej ilości sprzętu ogrodowego. Tutaj możemy wypożyczyć kosiarkę lub podkaszarkę za około 15 zł na dobę. W ofercie wielu firm znajdziemy również rąbaki do drewna, rozdrabniacze gałęzi, taczki, siewniki, walce do trawy, wkrętarki, myjki karcher, wertykulatory, opryskiwacze, oświetlenie, wiertnie do ogrodzenia, minikoparki, miniładowarki, glebogryzarki, nożyce do żywopłotu, agregatory, dmuchawy do liści, drabiny czy pompy do wody. Dodatkowo konieczne będzie wpłacenie kaucji w wysokości około 10% wartości danego sprzętu. Ta kwestia uzależniona jest od preferencji poszczególnych wypożyczalni.

Pamiętajmy o tym, aby sprzęt oddawać w tym samym stanie, w jakim go wypożyczyliśmy. Zadbajmy również o wyczyszczenie go, ponieważ możemy za to zostać obciążeni dodatkową opłatą lub wypożyczalnia pomniejszy wysokość kaucji o koszt usterki lub czyszczenia. W przypadku uszkodzenia sprzętu wypożyczalnie zezwalają na naprawienie go na swój koszt lub finansowe pokrycie szkody. Oddanie urządzeń np. 2-3 godziny po umówionym terminie również może skutkować dodatkowymi kosztami, przykładowo obciążeniem nas ceną wynajmu za pół doby.

Ważnym aspektem wypożyczania sprzętu budowlanego jest również jego transport na miejsce budowy. Tym zazwyczaj zajmuje się wypożyczalnia w obrębie jakiegoś obszaru, przy większych odległościach będziemy zmuszenia dopłacić za dostarczenie urządzeń.

Jeżeli budujemy dom i potrzebujemy sprzętu budowlanego, to koniecznie zastanówmy się nad jego wypożyczeniem. To znacznie tańsza opcja, która pozwoli nam na całkiem spore oszczędności w skali całej budowy. W tym miejscu należy wspomnieć, że to rozwiązanie sprawdzi się także w przypadku remontów, kiedy to często potrzeba nam tylko jednego lub dwóch-trzech urządzeń na krótki okres czasu. Nie mając od kogo pożyczyć sprzętu, jesteśmy zmuszeni do jego zakupu. Wybierając profesjonalną wypożyczalnię sprzętu, możemy znacznie zminimalizować koszty, a co więcej mieć dostęp do najwyższej klasy urządzeń w niskich cenach. Z pewnością w obu tych przypadkach jest to opcja godna polecenia.Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników