Projekt małej łazienki - to się może udać

Projekt małej łazienki - to się może udać

Mała łazienka nie musi być Twoją zmorą. Jeśli wykonujesz remont lub planujesz, jak ma wyglądać, masz duży wpływ na to, aby była wygodna. Pomysł na łazienkę o niewielkim metrażu to połowa sukcesu, dlatego przemyśl każdy detal, zanim zaczniesz ją wykańczać i wyposażać.

Pomysł na łazienkę w bloku

W niewielkim mieszkaniu pomieszczenie to również będzie niewielkich rozmiarów. To nie oznacza wcale, że mała łazienka musi być niewygodna i niefunkcjonalna. Nic również nie stoi na przeszkodzie, aby była piękna. Łazienkę powinniśmy starannie zaprojektować – dobry plan pozwoli odpowiednio pogodzić wszelkie nasze potrzeby z rzeczywistością. Nawet w najmniejszym pomieszczeniu zmieścimy meble, które pozwolą na przechowanie wszelkich akcesoriów, przedmiotów i produktów. W niektórych małych łazienkach zmieści się również wanna. Kluczem do funkcjonalnego pomieszczenia jest odpowiedni układ wyposażenia. Pomysłów na łazienki jest wiele.

Minimalistyczna łazienka bez mebli

W niewielkiej łazience możesz zrezygnować z mebli, musisz jednak odpowiednio zaaranżować ją jeszcze na etapie jej wykańczania. W ścianach możemy wykonać wnęki, które będą funkcjonowały jako półki. Duży blat z umywalką pozwoli Ci postawić na nim wszelkie artykuły pielęgnacyjne. Pod nim zaś możesz umieścić pralkę, kosz na bieliznę czy postawić potrzebne detergenty i akcesoria. Półka w ścianie pozwoli Ci także na przechowanie ręczników i kosmetyków. Liczne wieszaczki pomogą w rozmieszczeniu podręcznych przedmiotów. Pomysł na łazienkę w stylu minimalistycznym może doskonale sprawdzić się w przypadku mniejszych pomieszczeń. Wnęki możesz także zamknąć drzwiczkami i „wtopić” je w ścianę, co szczególnie pozwoli na uzyskanie efektu pustej, estetycznej łazienki.

24-wp-domifkacje-projekt-malej-lazienki-2.jpg

Mała łazienka – pomysł na przestrzeń

Aby nieco „otworzyć” przestrzeń w niewielkim pomieszczeniu toaletowym, możesz zrezygnować z kabiny prysznicowej i brodzika. Lekko opadająca posadzka i odpowiednio ulokowany odpływ sprawią, że woda nie będzie stała w łazience. Możesz zamontować jedynie drzwi szklane ograniczające chlapanie z prysznica (wygodnie odchylane) lub zastąpić je zasłonkę. Od strefy prysznicowej pomieszczenie można także odgraniczyć cienką, transparentną ścianką. To skandynawski pomysł na łazienkę – takie rozwiązanie powoduje, że jest w niej znacznie więcej miejsca.

24-wp-domifkacje-projekt-malej-lazienki-3.jpg

Wykończenie małej łazienki

Niewielkie pomieszczenia warto rozjaśniać wykończeniem – to doskonały pomysł na łazienkę o niedużych rozmiarach. Białe czy kremowe ściany, podłoga i sufit optycznie powiększają przestrzeń. Światło w małej łazience jest niezwykle ważne. Jeśli w Twoim pomieszczeniu nie ma dostępu do naturalnego oświetlenie, musisz odpowiednio zaprojektować rodzaj i rozkład światła sztucznego. Wykorzystaj rozwiązanie LED lub halogenki. W małej łazience powinno znaleźć się kilka opraw i źródeł światła, a oświetlenie powinno być w temperaturze jak najbardziej neutralnej.Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników