Przeprowadzka bez problemów

Przeprowadzka bez problemów

Przeprowadzka spędza sen z powiek większości osób. Zazwyczaj wiąże się ze żmudnymi przygotowaniami i uciążliwym przewożeniem rzeczy. Jak sprawić, aby ten proces przebiegł bez problemów? Dowiedz się z naszego artykułu, co zrobić, aby przeprowadzić się szybko i sprawnie!

Zanim zaczniesz pakować rzeczy do pudeł - posegreguj je, a następnie zdecyduj się na wyrzucenie niepotrzebnych przedmiotów i zostaw tylko te, które są przydatne, estetyczne lub mają dla Ciebie znaczenie sentymentalne. Przechowywanie stert niepotrzebnych gazet, nieużywanych przedmiotów oraz bibelotów sprawi, że przeprowadzka będzie jeszcze bardziej żmudna i uciążliwa. Zmiana domu czy mieszkania to doskonały moment na generalne porządki i pozbycie się wszystkich niepotrzebnych rzeczy! Pakowanie rozpoczynaj od najmniejszych przedmiotów. Pamiętaj o tym, aby każdy z nich oczyścić przed zapakowaniem do kartonu.

Transport mebli w trakcie przeprowadzki jest kluczową kwestią, która co gorsza, może przysporzyć Ci wiele kłopotów. Problematyczne jest już odpowiednie przygotowanie sprzętów tak, aby nie uszkodziły się na żadnym etapie przewożenia. Niektóre meble będziesz musiał rozkręcić, ponieważ posiadają zbyt duże gabaryty. Przed samą przeprowadzką odpowiedz sobie na pytanie, czy będziesz transportował je w całości. Zazwyczaj warto rozkręcić w miarę możliwości te wielkogabarytowe meble, ponieważ ryzyko zniszczenia będzie mniejsze, łatwiej będzie przenieść ich poszczególne elementy, a także przewieźć je. Wszystkie meble i sprzęty zabezpiecz folią ochronną   - strench. Możesz kupić również specjalne maty lub wykorzystać tekturę czy folię bąbelkową. Dobrym pomysłem jest ponumerowanie szuflad i półek ”“ to pozwoli na szybkie włożenie ich do odpowiednich mebli już w nowym mieszkaniu lub domu. Podobnie ma się kwestia części rozkręconych mebli.

Jeżeli nie posiadasz odpowiednio dużego pojazdu do przewiezienia wszystkich mebli i sprzętów, to dobrym pomysłem będzie skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej lub wynajmującej pojazdy dostawcze. Konkretny model samochodu będzie dopasowany do tego, co oraz na jaką odległość chcesz przewieźć. Taka firma zajmuje się również przenoszeniem mebli z miejsca wyprowadzki do Twojego nowego lokum, także sam nie będziesz musiał się martwić o to, że nie poradzisz sobie z ciężką szafą lub komodą. Zatrudnieni tam pracownicy mają dużo doświadczenia, dlatego przeprowadzka powinna przebiec bardzo sprawnie i bezproblemowo.

Tutaj warto rozróżnić usługi firmy przeprowadzkowej od przewozowej. Pierwsza z nich zajmuje się całością przeprowadzki - łącznie z zabezpieczeniem, przewożeniem i przenoszeniem mebli oraz ich montażem na miejscu. Zadaniem drugiej jest przede wszystkim transport, chociaż zazwyczaj można wykupić również usługę przenoszenia mebli. Zakres usług zawsze znajdziesz w ofercie lub na stronie internetowej konkretnego przedsiębiorstwa.

Zanim zdecydujesz się na usługi danej firmy przeprowadzkowej lub przewozowej, poczytaj opinie na ich temat w internecie oraz porównaj oferty. Wtedy będziesz miał pewność, że wybierzesz taką, która będzie Ci odpowiadała w największym stopniu. Ważne jest również, abyś poprosił o szczegółowy i pisemny kosztorys przeprowadzki ”“ pracownik wybranej firmy będzie mógł go wykonać na podstawie wizji lokalnej.

Sprawdź również czy przedsiębiorstwo przewozowe lub przeprowadzkowe posiada ubezpieczenie OC ”“ jest to szczególnie istotne, jeżeli podczas przeprowadzki zniszczą się lub zgubią sprzęty. Zabezpiecz się, sporządzając wcześniej listę wszystkich przewożonych rzeczy i mebli. Dobrym pomysłem jest również dokładnie opisane pudeł ”“ miejsca, gdzie mają trafić (np. sypialnia) oraz tego, co się w nich znajduje (np. zasłony czy pościel).

Koszt wynajęcia firmy przewozowej czy przeprowadzkowej zależy od konkretnej oferty ”“ niektóre z nich rozliczają się za godzinę pracy ”“ ok. 70-90 zł/h lub za kilometraż np. 1-1,5 zł za 1km.

Pamiętaj o tym, aby zarezerwować termin wyprowadzki przynajmniej miesiąc wcześniej. To pozwoli Ci na spokojne pakowanie się. Stosując się do powyższych porad, powinieneś bez większego problemu opanować chaos związany z przeprowadzką!


Znajdź najlepszą firmę od przeprowadzek w swojej okolicy.Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników