SUP, czyli surfowanie z wiosłem

SUP, czyli surfowanie z wiosłem

Stand Up Paddle, czyli SUP, to nowy sport wodny, który polega na pływaniu na desce surfingowej w pozycji stojącej z wiosłem. Wywodzi się z Hawajów. To połączenie surfingu z pływaniem na kajakach. SUP szybko zyskał spora popularność ze względu na łatwość nauki pływania na desce z wiosłem. Nietrudno jest w tym przypadku nauczyć się poruszania na fali, utrzymania równowagi czy stabilnej pozycji, zwłaszcza w porównaniu do windsurfingu lub kitesurfingu.

Sprzęt używany do Stand Up Paddle jest dobrze wyprofilowany i wyposażony w lekkie wiosło, którego długość uzależniona jest od tego, w jakich warunkach się pływa. Wśród amatorów sportu panuje przekonanie, że jest to bardzo odprężająca forma wodnej aktywności, która sprawdzi się również w przypadku dzieci czy młodzieży. SUP pozwala także na oswojenie się z pływaniem na desce i utrzymaniem równowagi, dzięki czemu będzie świetnym wstępem do sportów wodnych, takich jak kitesurfing czy windsurfing.

Dlaczego stało się o nim głośno? Głównie za sprawą tego, że w Warszawie otwarto wypożyczalnię szkółkę SUP Academy Poland przy klubie Pomost 511, na bulwarze Flotylli Wiślanej. Można tam nie tylko nauczyć się tego nowatorskiego sportu, ale również wypożyczyć potrzebny sprzęt, czyli: pianki, kamizelkę, wiosło, deskę i leash. Amatorzy SUP mogą również skorzystać z profesjonalnych szkoleń.

Zaletą tego sportu jest to, że nie potrzeba dużych umiejętności ani siły, aby móc pływać. Surfowanie po Wiśle ma wiele zalet ”“ można popłynąć na jedną z plaż, wysp lub po prostu podziwiać Warszawę z perspektywy rzeki. Szkółka i wypożyczalnia działają sezonowo - czynne są do końca lata.

Zastanawiasz się ile kosztuje wypożyczenie sprzętu? Niezbyt dużo! Za 250 zł możesz odbyć dwugodzinne szkolenie wraz z wypożyczeniem deski, wiosła i kamizelki . Sam wynajem pełnego sprzętu to kwestia 25 zł za godzinę, 80 zł za dzień lub 200 zł za weekend.

Dodatkowo, szkoła organizuje również spływy SUP po rzekach, takich jak Wkra, Świder, Bug i Jeziorka, a także wyjazdy sportowe nad morze. Szczegółowe informacje na temat SUP można znaleźć na stronie: www.supacademy.pl.Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników