10 rzeczy, których nie warto robić wynajmując samochód

10 rzeczy, których nie warto robić wynajmując samochód

Wypożyczenie auta dla wielu osób może stanowić problem, ze względu na strach przed uszkodzeniami lub trudność w sterowaniu wynajętym pojazdem. Dowiedz się, czego powinieneś się wystrzegać pożyczając samochód, aby uniknąć negatywnych konsekwencji.

1. Nie zapominaj o sprawdzeniu wypożyczalni

Przed wynajęciem auta zorientuj się, która z wypożyczalni samochodowych w Twojej okolicy lub w miejscu, do którego się wybierasz, jest najbardziej solidna. Możesz skorzystać z opinii w internecie lub popytać znajomych. Takie działanie pozwoli Ci na uniknięcie niemiłych niespodzianek.

2. Nie ufaj ślepo

Zabezpiecz się przed nieuczciwymi wypożyczalniami dokładnie czytając regulamin i warunki umowy przed jej podpisaniem. Dodatkowo zrób zdjęcia wynajmowanego samochodu z zewnątrz i wewnątrz, żebyś miał ewentualny dowód przy zdawaniu pojazdu na to, że wrócił w stanie takim, w jakim wyjechał z wypożyczalni.

3. Nie zapomnij o zdjęciach

Przed wyjazdem zrób zdjęcia samochodu, który wynajmujesz. Dzięki temu unikniesz nieporozumień, jeżeli przy oddawaniu pojazdu wypożyczalnia będzie próbowała wmówić Ci, że w jakiś sposób go uszkodziłeś.

4. Nie pomijaj ubezpieczenia

Większość firm już w cenie wynajmu oferuje podstawowe ubezpieczenie AC. Zapoznaj się z jego warunkami, żebyś wiedział jak zachować się w przypadku stłuczki czy usterki pojazdu.

5. Nie łam zasad

Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o zasady ruchu drogowego, ale również o regulamin wypożyczalni. Niektóre z nich zastrzegają, żeby nie wyjeżdżać poza teren danego kraju lub nie przekraczać określonej w umowie, dziennej ilości kilometrów.

6. Nie bądź piratem drogowym

Ta zasada jest dosyć oczywista, chociaż nie dla wszystkich. Nie warto bawić się w kierowcę Formuły 1 wypożyczonym samochodem, bo w przypadku drobnych uszkodzeń lub stłuczki może Cię to sporo kosztować.

7. Nie parkuj poza parkingami

Bezpieczeństwo wypożyczonego auta przede wszystkim, dlatego nie zostawiaj go w niestrzeżonych miejscach. W przypadku włamania lub kradzieży ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania, jeżeli odpowiednio nie zadbałeś o bezpieczeństwo samochodu. Niektóre wypożyczalnie zastrzegają w swoich regulaminach, że ich samochody można parkować wyłącznie na strzeżonych parkingach.

8. Nie niszcz

Dbaj o to, aby nie zniszczyć auta - mowa tutaj również o drobnych zarysowaniach lub wylanym napoju na tapicerkę. Jeżeli zdarzy Ci się taki drobny wypadek, to spróbuj sam doczyścić siedzenie lub zgłoś usterkę przy oddawania pojazdu.

9. Nie kłam

Podczas zdawania auta nie zmyślaj, jeżeli coś zniszczyłeś, to przyznaj się od razu. Unikniesz dzięki temu wielu niepotrzebnych starć z wypożyczalnią.

10. Nie zostawiaj w złym stanie

Oddając auto, zadbaj o to, żeby było pozostawione w takim stanie w jakim je odbierałeś ”“ czyli niech będzie czyste i zatankowane. Dzięki temu gwarantujesz sobie, że wypożyczalnia nie obarczy Cię kosztem czyszczenia samochodu.Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników