Mieszkania na wynajem we Wrocławiu

Mieszkania na wynajem we Wrocławiu

Rynek wynajmu mieszkań we Wrocławiu wyróżnia się dość dużym zróżnicowaniem. Sporym powodzeniem cieszą się mieszkania dwupokojowe, które są dobrze skomunikowane. Duże mieszkania znajdujące się blisko wyższych uczelni oraz Rynku są bardzo chętnie wynajmowane przez studentów i młodych ludzi. Czy wiesz jakie rejony są najchętniej brane pod uwagę przez najemców?

Najlepsze lokalizacje mieszkań na wynajem

Dobrym przykładem rejonu we Wrocławiu, który uwzględnia wszystkie rodzaje mieszkań dostępnych na rynku m.in. mieszkania 4-pokojowe oraz mieszkanie pięciopokojowe jest dzielnica Krzyki. To świetna lokalizacja dla osób posiadających mieszkania w okolicy Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Akademii Medycznej, czyli w rejonie ulic Powstańców Śląskich, Ślężnej, Kamiennej i Borowskiej oraz na Hubach w stronę Gaju.

Inwestycja w mieszkania na wynajem

Mieszkania w sprzedaży znajdujące się w powyższych rejonach są bardzo dobrą inwestycją. Takie ich usytuowanie pozwala na uzyskanie dochodu z najmu mieszkania dwupokojowego nawet do 2400 zł. Duże nieruchomości pozwalają właścicielom na wygenerowanie jeszcze większych stawek. Jeśli chodzi o osoby posiadające mieszkania na wynajem we Wrocławiu w lokalizacjach peryferyjnych to znajdą na pewno chętnych wśród rodzin z dziećmi.

Stare Miasto należy do najdroższych z wrocławskich lokalizacji mieszkań na wynajem. Średni czynsz w skali całego miasta wynosi około 30 do 35 zł/mkw. miesięcznie, natomiast na starówce dość często spotyka się lokale na wynajem nawet kilkukrotnie droższe.

Zielone dzielnice miasta

Inwestycja Osiedle Słowik zlokalizowana na wrocławskim Psim Polu to nowa inwestycja znajdująca się w północnej części miasta. Ta część Wrocławia należy do jednej ze spokojniejszych, ze względu na bezpieczną odległość od centrum. Dzięki komunikacji miejskiej znajdującej się w odległości około 500 metrów od nowej inwestycji dojazd do miasta odbywa się bezproblemowo. W dzielnicy Psie Pole znajduje się 6 większych linii autobusowych, a także 2 linie tramwajowe. Najbliższy punkt komunikacyjny dla osób korzystających z komunikacji miejskiej to Zgorzelisko.

W pobliżu nowego osiedla znajdują się liczne sklepy, przedszkola, przychodnie medyczne i restauracje, które odpowiadają na podstawowe potrzeby mieszkańców dzielnicy. Spokojna część miasta graniczy z terenami zielonymi, które pozwalają na bliższy kontakt z naturą i czystszym powietrzem. Tego rodzaju inwestycje we Wrocławiu to zdecydowana rzadkość.

Wrocław jako rynek najmu

Wrocław jako rynek najmu jest zdecydowanie w korzystnej sytuacji. Zapotrzebowanie na mieszkania w tym mieście stale rośnie. Popyt stwarzają nie tylko studenci, ale również rzesze napływających pracowników, w tym również zza granicy. Wrocławski rynek najmu cechuje się rozbudowanym portfolio zarówno nieruchomości, jak i lokalizacji. Według najnowszych obserwacji w perspektywie kilku lat powinny wzrosnąć ceny mieszkań. Przeciętna rentowność najmu wynosi około 5-6 procent.

Przyjazny Wrocław

Popularność Wrocławia jako miejsca do życia stale wzrasta. Pod względem populacji zajmuje czwarte miejsce w Polsce. Zagraniczne plebiscyty klasyfikują to miasto jako jedno z najlepiej rozwijających się lokalizacji na świecie, czy też miejsca szczególnie przyjaznego cyfrowym nomadom. Dla deweloperów Wrocław stał się rynkiem idealnym na sprzedaż nieruchomości. To miasto stale rozwijające się, stawiające na inwestycje, z których każdy może skorzystać. Warto więc rozważyć zakup mieszkania przeznaczonego na wynajem, gdyż przyniesie to nam sporo finansowych korzyści w przyszłości.Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników