Jak zarobić na inwestowaniu w nieruchomości

Jak zarobić na inwestowaniu w nieruchomości
Mając duże oszczędności zastanawiamy się nad korzystnym ich zainwestowaniem. Ostatnio bardzo modnym rozwiązaniem jest flipping nieruchomości. Termin ten, zapożyczony z języka angielskiego oznacza po prostu kupno danego mieszkania z planem odsprzedaży go z zyskiem.

Okazja

Flipping nieruchomości jest możliwy w sensie osiągnięcia zysku, tylko pod jednym warunkiem. Tym jest kupienie mieszkania po okazyjnej cenie. To warunek absolutnie konieczny, jeśli nie chcemy żeby nasz biznes był po prostu sztuką dla sztuki. Okazją jest sytuacja. Czasami ktoś potrzebuje szybko sprzedać mieszkanie, bo na gwałt szuka środków finansowych. W innym przypadku może to być sytuacja, gdzie mieszkanie sprzedawane jest niejako z przymusu, celem zorganizowania pieniędzy na obsługę długu. Czasami mieszkania sprzedają okazyjnie też osoby, które przebywają za granicą i wiedzą, że powrót do Polski nie jest ich celem. Niestety jednak najczęściej okazja oznacza tragedię drugiego człowieka. To bowiem mieszkania licytowane, z których dany lokator został wyeksmitowany.

Jak liczyć zyski

Zasada zysku jest bardzo prosta. Im mieszkanie jest tańsze, tym mniejszego zysku kwotowego należy się spodziewać. Nie liczmy tutaj na cuda. Jeśli mieszkanie kupimy za sto tysięcy złotych, to możemy na nim zarobić kilkanaście tysięcy. Nie spodziewajmy się zysków na poziomie stu czy dwustu procent. Takich cudów po prostu nie ma. Zyski liczyć też należy z uwzględnieniem kosztów. To teoretycznie banał, ale przez wielu skutecznie pomijany. Mieszkanie żeby na siebie zarobiło, najczęściej trzeba wcześniej wyremontować. Kosztem jest nie tylko samo wykonanie remontu i to ile zapłacimy firmie remontowej czy brygadzie budowlanej. Liczy się tutaj także czas. Każdy miesiąc to bowiem konieczność płacenia czynszu i ponoszenia wszelkich kosztów związanych z utrzymaniem mieszkania. Im dłużej je mamy na własność, tym niższy zysk utrzymamy. Ostatecznie ustalmy, jaki będzie koszt kredytu, o ile oczywiście go wzięliśmy.

Jedno czy więcej?

Jeśli mamy duży kapitał własny to teoretycznie najlepszym rozwiązaniem powinno być kupienie kilku mieszkań, co pozwoli nam szybciej zarabiać pieniądze. Tylko jednak pozornie. Sprzedaż i remont jednego mieszkania przeprowadza się dużo sprawniej i szybciej niż kilku. Możemy skupić się na sprzedaży jednej nieruchomości, co pozwala nam dużo sprawniej przeprowadzić remont, a tym samym osiągnąć większy zysk przy sprzedaży. Dodatkowo kupowanie dużej ilości nieruchomości na raz, to większe ryzyko utraty kapitału. Nie jesteśmy bowiem w stanie ocenić każdego przypadku tak samo dokładnie, jak wtedy, gdy skupiamy się na kupnie jednego mieszkania. Ostatecznie musimy mieć świadomość, że okazje do kupna mówiąc oględnie, nie pojawiają się zbyt często. Bywa tak, że tygodniami czekamy aby w ogóle zobaczyć jakąś nieruchomość, która może okazać się zyskowna przy dalszej sprzedaży. Nastawianie się na zakup wielu mieszkań, jest psychologiczne niebezpieczne, bo siłą rzeczy każe nam obniżyć poprzeczkę w zakresie naszych wymagań i zysków.

Sprawdź również na: https://inwestujwnieruchomosci.pl/flipping-nieruchomosci-co-to-jest-i-ile-mozna-zarobic/Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników