Przebierz się lub zamów wizytę Św Mikołaja

Przebierz się lub zamów wizytę Św Mikołaja

Grudzień to miesiąc, w którym bardzo często można spotkać krągłego, siwobrodego pana w czerwonym stroju. Św. Mikołaj, bo o nim mowa, to postać, która zawsze pojawia się w okresie Bożego Narodzenia. Każdy może nim zostać, wystarczy przebrać się w stosowny kostium.

Strój Mikołaja można kupić, można uszyć, ale najprostszym rozwiązaniem jest wypożyczenie go, zwłaszcza, że najczęściej jest potrzebny jeden dzień w roku. Z wypożyczeniem czerwonego stroju nie ma żadnego problemu, wypożyczalnie kostiumów oferują szeroki wybór praktycznie przez cały rok.

Aby prezentować się całkiem jak znany święty, należy założyć kurtkę i spodnie z czerwonego materiału z białymi obszyciami. Do tego obowiązkowa czapka, szeroki pas. Warto też pamiętać o stosownym obuwiu, aby nie zostać zdemaskowanym przez dzieci dzięki domowym kapciom lub sportowym butom w niemikołajowym stylu. Dostojny gość musi też koniecznie posiadać długą, białą jak śnieg brodę oraz worek, w którym przyniesie prezenty podekscytowanym dzieciom.

Czasami towarzyszką Mikołaja jest Mikołajka, której kostium jest dostosowany do płci, więc w jego skład wchodzi sukienka i pelerynka. W wypożyczalniach nie brakuje też zielono-czerwonych strojów Elfa pomagającego Mikołajowi. Część firm posiada w ofercie stroje Mikołaja dla dzieci w różnym wieku, w tym także maleńkie, słodkie stroje dla niemowlaków.

Ceny za wypożyczenie wahają się w przedziale 40 - 80 pln za dobę. Niektóre wypożyczalnie za następny dzień udostępniania kostiumu udzielają rabat 50%. Różnie firmy te podchodzą do kaucji. Czasem pobierają podwójną cenę jednodniowego, innym razem nie wymagają opłaty kaucyjnej. Wśród stacjonarnych wypożyczalni znajdują się również takie, które dodatkowo zajmują się wysyłkowym wypożyczaniem strojów, za co pobierana jest kaucja i opłata za przesyłkę kurierską. Wypożyczalnie wysyłkowe to m.in. megastroje.pl, maskowybal.pl, wypozycalniastrojow.pl czy też strojekarnawalowe.pl. Praktycznie w każdym dużym mieście są oczywiście stacjonarne wypożyczalnie, do których można wstąpić, przymierzyć mikołajowy kostium i wypożyczyć go.

Mikołaj na zamówienie

Zamiast wypożyczać, można zamówić. To popularny sposób na sprawienie przyjemności najmłodszym   i zagwarantowanie milusińskim nieprzeciętnych emocji podczas Świąt Bożego Narodzenia. Podczas zamawiania wizyty Mikołaja, jego Elfy pomogą ustalić datę, godzinę i miejsce wizyty. Po dograniu wszelkich szczegółów pozostaje tylko czekać na Mikołaja.

Telefon od Mikołaja

Firmy specjalizujące się w wynajmie Mikołajów wyszły także naprzeciw oczekiwaniom osób, które zamiast wizyty wolą zaskoczyć najmłodszych telefonem od Świętego Mikołaja. To nowość w tegorocznym sezonie.   Podczas rozmowy z dzieckiem Mikołaj korzysta z uzupełnionej przez rodziców ankiety o dziecku i nie omieszka zapytać czy było grzeczne przez cały rok, co chciałoby dostać pod choinkę, czy dobrze się uczy.

Oferty kostiumów, a także firm specjalizujących się w wynajmie „żywych” Mikołajów, można znaleźć w serwisie Najem-Wynajem.pl.Zobacz także:


Masz ciekawą informację? Poinformuj nas o tym!


Użytkownicy Najem-Wynajem mają możliwość współtworzenia treści poprzez publikowanie własnych artykułów dotyczących tematyki naszego portalu. Zaproponuj temat na artykuł lub prześlij gotowy tekst. Koniecznie napisz o tym do nas, korzystając z zakładki kontakt.

Komentarze:

Opinie użytkowników