Szczegóły Wypożyczalni

kajaki24

Ogólna ocena wypożyczalni : Brak głosów

Opis wypożyczalni

Jeżeli szukasz miejsca na spływ kajakowy - dobrze trafiłeś
Organizujemy spływy kajakowe w województwie lubuskim.
Malownicze widoki i ciekawe trasy po Pliszce i innych rzekach pokonywane na sprzęcie najwyższej klasy.
Pełna lista tras spływów kajakowych
Kosobudki – Pliszka – czas spływu kajakowego ok. 7h/15 km
Drzewce (Kijewo) – Pliszka – czas spływu kajakowego ok. 4h/12 km
Pliszka – Gądków Wielki – czas spływu kajakowego ok. 3h/6 km – pole namiotowe
Pliszka – II Młyn Kokoszki – czas spływu kajakowego ok. 8h/15 km
Gądków Wielki – Sądów – czas spływu kajakowego ok. 9h/15,2 km – pole namiotowe
Sądów – Koziczyn – czas spływu kajakowego ok. 3h/5,8 km
Koziczyn – Urad „Bar” – czas spływu kajakowego ok. 3h/5,6 km 2,6km do ujścia
Spływy kajakowe dla początkujących
Pliszka – Gądków Wielki – czas spływu kajakowego ok. 3h/6 km – most/pole namiotowe
Gądków Wielki – II Młyn Kokoszki – czas spływu kajakowego trwa ok. 4h/6 km
Sądów – Koziczyn – czas spływu kajakowego ok. 3h/5,8 km
Koziczyn – Urad „Bar” – czas spływu kajakowego ok. 3h/5,6 km 2,6km do ujścia
Spływ kajakowy rzeką Pliszką proponujemy początkującemu kajakarzowi rozpocząć na odcinkach mniej wymagających, a jednocześnie bardzo malowniczych. Sugerujemy aby przygoda, ze spływem kajakowym w Lubuskim, została zapamiętana, jako fajna zabawa, dlatego warto aby na proponowanych przez nas odcinkach było niewiele przenosek, a czas spływu kajakowego po rzece Pliszce był krótszy. Dla początkujących kajakarzy spływ kajakowy powinien trwać około 3-4 godziny.
Dla rodzin z dziećmi najlepszymi odcinkami na spływ kajakowy będą spływy kajakowe:
z Pliszki do Gądkowa Wielkiego – czas spływu kajakowego trwa ok. 3h/6km – spływ kajakowy na tej trasie uważamy za bardzo łatwy, bez przenosek, polecany szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi,
z Gądkowa Wielkiego do II Młyna Kokoszki – czas spływu kajakowego trwa ok. 4h/6 km – spływ kajakowy na tym odcinku należy do trochę trudniejszych. Spływ kajakowy tym odcinkiem należy do szczególnie pięknych i przyjemnych. Rzeka Pliszka meandruje między otaczającymi ją pięknymi wąwozami, a wokół rozciąga się piękna Puszcza Rzepińska. Podczas spływu kajakowego na tym odcinku rzeka Pliszka będzie od kajakarzy wymagała ok. 3 – 4 przenosek. Spływ kajakowy kończymy przy ruinach II Młynu Kokoszki, gdzie warto spróbować sił i skoczyć ze stopnia wodnego,
z Sądowa do Koziczyna, to kolejny odcinek spływu kajakowego przeznaczony dla początkujących kajakarzy, tylko 3 godziny spływu kajakowego, ok. 4 przenoski, czyli łatwo, lekko i przyjemnie, podobnie spędzimy czas na odcinku spływu kajakowego,
z Koziczyna do Uradu – Bar, 3 godziny spływu, ok. 9 przenosek 0,5 godziny do Uradu. Tu spływ kajakowy rzeką Pliszką kończymy, osiągnęliśmy ujście Pliszki do Odry.
Spływy kajakowe dla zaawansowanych
Gądków Wielki – Sądów (pole namiotowe) – czas spływu kajakowego ok. 9h/15,2 km
Spływ kajakowy na odcinku Gądków Wielki – Sądów proponujemy dla kajakarzy z doświadczeniem. Sprawni kajakarze pokonają ten spływ kajakowy nawet w 5-6 godzin, natomiast początkujący kajakarze będą potrzebowali 8-9 godzin. Na pierwszym odcinku spływu kajakowego od Gądkowa Wielkiego do II Młynu Kokoszki miło spędzą czas również początkujący kajakarze. Rzeka Pliszka meandruje między otaczającymi ją pięknymi wąwozami, a wokół rozciąga się piękna Puszcza Rzepińska. Podczas spływu kajakowego na tym odcinku rzeka Pliszka będzie od kajakarzy wymagała ok. 3 – 4 przenosek. Spływ kajakowy na pierwszym odcinku kończymy przy ruinach II Młynu Kokoszki, gdzie warto spróbować sił i skoczyć z 1 metrowego stopnia wodnego. Drugi odcinek tego spływu kajakowego od II Młynu Kokoszki do Sądowa, to spływ kajakowy przeznaczony dla wytrawnych kajakarzy. Rzeka Pliszka będzie wymagała od nas wielu przenosek, przy niskim stanie wody nawet 20. Na trasie spływu kajakowego z Gądkowa Wielkiego do Sądowa spotkamy liczne zakręty, powalone drzewa, szczególną atrakcją tego spływu kajakowego są znajdujące się na trasie progi rzeczne oraz pozostałości po młynach Łapinóg, Kokoszki i Bełcze. Zarówno pozostałości po młynie Łapinóg, jak również po młynie Kokoszki są możliwe do spłynięcia. Natomiast pozostałości po młynie Bełcze wymagają przenoski, co tylko podnosi i urozmaica wiosłowanie podczas tego spływu kajakowego. Spływ kajakowy na tym odcinku polecamy szczególnie dla zaawansowanych kajakarzy. Kajakarze początkujący spływ kajakowy na tym odcinku powinni zaplanować na jako spływ kajakowy dwudniowy. Nie powinniśmy planować spływu kajakowego na odcinku II Młyn Kokoszki – Sądów z małymi dziećmi.
Spływy kajakowe z najlepszymi widokami
Spływy kajakowe rzeką Pliszką, to spotkanie z przyjazną i spławną rzeką, jak również z dziką i nienaruszoną przyrodą. W górnej części rzeki Pliszki będziemy mieli możliwość doświadczenia spływów kajakowych o charakterze przypominającym spływy kajakowe rzekami górskimi. Rzeka Pliszka proponuje spływy kajakowe zarówno dla początkujących jak i doświadczonych kajakarzy. Szczególnych doznań estetycznych podczas spływu kajakowego dostarczą nam absolutnie nieskalana przyroda, brak hałasu jak również czystość wody w rzece. Bez przesady można powiedzieć, że spływ kajakowy rzeką Pliszką na całej swej długości nigdzie nie wypływa z lasu. Rzeka się wije między licznymi zboczami o bardzo urozmaiconej rzeźbie. Podczas spływu kajakowego przeważają lasy sosnowe, na terenach podmokłych olchowe, a od czasu do czasu lasy mieszane. Lasy Puszczy Rzepińskiej bogate są w zwierzynę i runo leśne.
Spływy kajakowe kilkudniowe
Wypożyczalnia kajaków kajaki24 proponuje kilkudniowe spływy kajakowe rzeką Pliszką. Gwarantujemy opiekę podczas całego spływu kajakowego w zakresie sprzętu, transportu, wyżywienia i zakwaterowania. Proponujemy rozpocząć spływ kajakowy od miejscowości Drzewce, ponieważ spływ kajakowy od miejscowości Kosobudki dla wielu kajakarzy może być zbyt uciążliwy z powodu niskiego stanu wody na odcinku Kosobudki – Drzewce. Rozpoczynają Państwo spływ kajakowy w górnej części rzeki Pliszki o charakterze górskim.
Pierwszy dzień spływu kajakowego możecie Państwo zakończyć w miejscowości Pliszka lub wydłużyć spływ kajakowy i dopłynąć do miejscowości Gądów Wielki, na pole biwakowe za jeziorem Wielicko. Jeżeli zrobią państwo postój przed jeziorem Wielicko, to w miejscowości Gądków Wielki mogą Państwo uzupełnić zapasy w sklepie. Jeśli skończycie Państwo spływ kajakowy w Pliszce, możecie przenocować w namiotach na polu namiotowym Lasów Państwowy lub odbierzemy Państwa z Pliszki i w 5 minut będziecie na naszym polu namiotowym w wypożyczalni kajaków kajaki24. Spanie w namiotach podczas spływu kajakowego, to dodatkowa atrakcja. Jedzenie po spływie kajakowym smakuje szczególnie, wszyscy mają apetyt, o czym każdy uczestnik spływu kajakowego wie.
Drugi dzień spływu kajakowego proponujemy rozpocząć najpóźniej do godziny 9 z miejscowości Gądków Wielki do Sądowa. Odcinek ten można podzielić również na spływ kajakowy dwudniowy i skończyć przy II Młynie Kokoszki. Tam spędzą Państwo noc w namiotach lub wrócą na pole namiotowe do naszej wypożyczalni kajaki24 w Debrznicy. Drugi dzień spływu kajakowego na odcinku Gądków Wielki – Sądów należy do najtrudniejszych, dlatego spływ kajakowy powinien rozpocząć się do godziny 9, aby po 8-9 godzinach dopłyną na pole namiotowe w Sądowie. W miejscowości Sądów możecie Państwo uzupełnić zapasy w sklepie. Na tym odcinku uczestnicy spływu kajakowego będą mieli najwięcej wiosłowania oraz liczne przenoski. Trud spływu kajakowego na tym odcinku zostanie wynagrodzony licznymi stopniami wodnymi oraz pozostałościami po młynach Łapinóg, II Młyn Kokoszki i Bełcze.
Trzeci dzień spływu kajakowego rozpoczną Państwo od miejscowości Sądów i ukończą po około 3 godzinach w miejscowości Koziczyn lub jeśli sił jeszcze starczy przedłużą spływ kajakowy i dopłyną po kolejnych 3 godzinach do Uradu „Bar”, gdzie za chwilę po około pół godzinie rzeka Pliszka osiągnie swoje ujście i wpadnie do Odry. Ostatni 3 dzień spływu to dwa odcinki, które są łatwe, proponowane przez nas dla początkujących kajakarzy i można je pokonać w 6-7 godzin.
Wszystkie opisane odcinki spływów kajakowych mogą się różnić pod względem ilości przenosek oraz czasu trwania spływu kajakowego z powodu różnego poziomu wody w rzece.
Spływy kajakowe kilkudniowe wymagają od kajakarzy, aby pamiętali że:
podczas spływu kajakowego można spać w namiocie w wyznaczonych miejscach, np. na polu namiotowym Lasów Państwowych w Pliszce, na polu namiotowym w wypożyczalni kajaków w Debrznicy – wymagany transport, na polu namiotowym w Gądkowie Wielki i na polu namiotowym w Sądowie,
podczas spływu kajakowego ogień można rozpalać tylko w wyznaczonym miejscu,
podczas spływu kajakowego obowiązuje całoroczny zakaz wjazdu pojazdów do Puszczy Rzepińskiej, przez którą przepływa rzeka Pliszka,
podczas spływu kajakowego dotrzemy do miejscowości bez sklepów, są to: Kosobudki, Drzewce, Pliszka, Koziczyn,
podczas spływu kajakowego zapasy można będzie uzupełnić tylko w miejscowościach: Gądków Wielki – sklep jest oddalony ok. 2 km od rzeki, w Sądowie – sklep jest oddalony ok. 150m od rzeki, Uradzie – Bar – sklep jest oddalony ok. 30m od rzeki i Uradzie – sklep i wioska są oddalone ok. 1 km od rzeki.
Pamiętajcie również, że na początku i końcu każdego odcinka możecie zjeść coś ciepłego, wystarczy zamówić ciepłe, domowe jedzenie i picie w naszym Gospodarstwie Agroturystycznym.

Wynajem w województwie

dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kategoria wynajmu

Słowa kluczowe

Adres

Debrznica

kajaki24
Debrznica 32
66-115 Debrznica

Strona internetowa

http://kajaki24.eu

E-mail


⇒ Uprzejmie prosimy o powołanie się na serwis Najem-Wynajem.pl jako źródło uzyskanej informacji ⇐

Telefon

696096017

Odkryj dane kontaktowe Wypożyczalni

Wyślij Wiadomość do Wypożyczalni

Wypożyczalnia na Mapie

Oferty Wynajmu Wypożyczalni kajaki24

kajaki
2015 Oferta

kajaki

Wynajem kajaków na trasach: Trasy spływów kajakowych Spływy kajakowe lubuskie mapa tras Pliszka i Ilanka Pełna lista tras spływów kajakowych Kosobudki – Pliszka – czas spływu kajakowego ok....

wynajem
60 PLN /


do negocjacji

kajaki kajaki
Lokalizacja: lubuskie » Debrznica
Wynajem kajaków na trasach: Trasy spływów kajakowych Spływy kajakowe lubuskie mapa tras Pliszka i Ilanka Pełna lista tras spływów kajakowych Kosobudki – Pliszka – czas spływu kajakowego ok. 7h/15 km Drzewce (Kijewo) – Pliszka – czas spływu kajakowego ok. 4h/12 km Pliszka – Gądków... więcej